DPS

“O TRZECH KSIĘŻNICZKACH” – Ala Gruse (9 lat).

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Za górami, za zamkami żyły sobie trzy księżniczki. Jedna księżniczka miała na imię Eliza, była bardzo kapryśna. Miała siostrę bliźniaczkę Samantę, która lubiła komuś odpowiedzieć brzydkimi słowami i była tak samo kapryśna, jak jej siostra bliźniaczka Eliza. Trzecia natomiast była bardzo piękna, wszystko musiała mieć srebrne i złote. Była też bardzo dobra, chociaż czasami przez przypadek zrobiła coś głupiego.

Natomiast ich mama była wymagająca i wszystko chciała mieć. Ich tata, król, był bardzo sławny i bogaty. Sławny był, bo zarządzał całą okolicą. Mieli jeszcze kota Flapjacksa, który lubił wszystkiego dotknąć i rozrabiać. Czasami się gubił.

Pewnego ranka w zamku królewny, król i królowa zasiedli do stołu. Koty nie jedzą przy stole – Flapjacks miał swoją miskę z mlekiem. Potem królewny poszły do swojej szkoły w zamku. Nauczycielka miała na imię Malwina.

Dziewczynki w szkole usłyszały jakieś dziwne dźwięki dochodzące z komnat. Królewny były tak ciekawe, że poszły sprawdzić, co to jest. Zdziwiły się, jak zobaczyły, że duchy podchodzą do nich ze strasznymi minami. Wystraszyły się i uciekły, by powiadomić o tym rodziców. Rodzice zbiegli na dół, ale duchów nie było. Poszli więc na górę wypić herbatę, a dziewczynki zostały w lochach, gdzie straszyły duchy. Królewny zobaczyły, że duchy znowu się pojawiły. Samanta ruszyła ręką i zamroziła jednego ducha. Bardzo się zdziwiła tym zjawiskiem. Drugiego ducha zamroziła Eliza, a trzeciego zamroziła trzecia królewna, ta, co była bardzo piękna.

Wtedy przyszedł Król i powiedział dziewczynkom, że mają się już kłaść spać. Dziewczynki natomiast marudziły, że im się nie chce. Król siłą zaprowadził je do łóżek. Dziewczynki zapytały, czy nie przeczytałby im bajki… Król odpowiedział, że idzie wypić kawę i nie ma dla nich czasu. Dziewczynki rozpłakały się pod kołdrami i po kilku godzinach zasnęły. Wtedy wyszły duchy, weszły do ich komnat i zabrały je gdzieś.
Następną opowieść napiszemy innym razem.

Koniec
Ilustrowała: Ala Gruse

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *