DPS

“NAJBARDZIEJ MOJĄ KREATYWNOŚĆ POBUDZA… MIŁOŚĆ” – AGA KORFANTY.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

23 kwietnia, 2011 r.

“Ilustracja nie może być rzeczą nadrzędną w książce. Jest czymś pomocniczym, co będzie zachęcało czytelnika do podróży w tej książce.”

Aga Korfanty jest malarką i ilustratorką książek. Dzięki swoim ilustracjom jest obecna w życiu polonii w Szwecji, Norwegii i Czech. W USA pojawiła się m.in. dzięki Lindzie Creature z Kalifornii, dla której zrobiła ilustracje do pomocy dydaktycznych dla dzieci, oraz Meg Walsh dla której zrobiła ilustracje do książki “Mama, won’t you play with me?”. W Polsce współpracuje z wieloma wydawnictwami i organizacjami, ilustrując książki, materiały dydaktyczne, płyty CD, zdobi również porcelanę współpracując z fabryką porcelany w Ćmielowie.
“Nie ograniczam się do jednej formy pracy, jestem otwarta na nowe wyzwania, choć nie ukrywam, że ukochałam sobie szczególnie ilustracje bajkowe dla dzieci.” – mówi Aga.

Ilustracje Agi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *