DPS

“BAŚNIE LUDÓW ZIEMI” – teatr prastatrej sztuki opowiadania

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI – teatr prastatrej sztuki opowiadania

przedstawia

“W JEDNYM KRĘGU: ŚWIAT LUDZI, ŚWIAT ZWIERZĄT”

 

 

 … czyli o wielkiej więzi człowieka ze światem przyrody w mozaice legend, opowieści, baśniowych przekazów, oraz dźwięków tradycyjnych instrumentów z rdzennych krańców świata: Mongolii, Ameryki Północnej oraz Aborygennej Australii.

* DLA DZIECI WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH (… DO TYCH NAJBARDZIEJ DOROSLYCH)

“…to, działo się dawno dawno temu…w czasach które już minęły … i które znów powrócą…”

W jednym kregu: swiat ludzi swiat zwierzat” to historie z folkoru Indian Ameryki Pólnocnej, stepów Azji, oraz Aborygenów australijskich. W polaczeniu z obchodami dnia ziemi, watkiem godzinnego programu jest wiez miedzy czlowiekiem a zwierzeciem, w róznych jej formach. Do opowiadania aktorzy uzywaja swojego glosu, instrumentów oraz dźwięków natury.


“Baśnie Ludów Ziemi– TEATR PRASTAREJ SZTUKI OPOWIADANIA” to projekt który istnieje od paru lat. To bardzo prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i w dużej mierze na wyobraźni sluchaczy… To wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiej studni pełnej tajemnic i mozliwosci…z której wszyscy wracaja troszke zmienieni, zaopatrzeni w nowe umiejetnosci… Rozbudzona wyobraznia to wielki sekret umiejetnego zycia!

Poczytaj opowieści z Sumeru (Mezopotamia) i Indii: “Kraina Mitów czyli podróz do poczatków świata” cz.1  i cz. 2

Najblizsze spektakle:
24 kwietnia – Polska Szkola Doksztalcajaca im. Henryka Sienkiewicza, Brooklyn, NY
8 maja – Polska Szkola Doksztalcajaca im. ks. Jana Twardowskiego,  Brooklyn, NY

UWAGA: wszystkie szkoly zainteresowane przedstawieniem Basni Ludow Ziemi w ich placowce prosimy o kontakt na adres: mmk12@gazeta.pl lub tel. 347-475-8966

 


Magda Polkowska – autorka projektu, reżyser i główna aktorka w jednym. Pochodzi z Gdanska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii. Opowiadaniem historii zajmuje się od ” dawna niedawna”. Inspiracje czerpie “od starej kobiety ktora mieszka w ciszy jej samej”, oraz tradycyjnych rodzin opowiadaczy z ktorymi mieszkała w rezerwacie plemienia Lakota w Poludniowej Dakocie, oraz w małej wiosce Boiquy, w Burkina Faso, Afryce Zachodniej. W 2009 roku prowadziła niedzielne sluchowisko radiowe na falach Polskiego Radia 910 AM, “Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”, poświęcając każdy kolejny odcinek odrebnemu regionowi geograficznemu swiata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *