DPS

Polska Szkoła im. Królowej Św. Jadwigi – Northlake, IL

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Polska Szkoła im. Królowej Św. Jadwigi
Przy parafii św.Johna Vianney w Northlake

St. John Vianney Catholic Church
46 N.Wolf
Northlake, IL 60164

Adres korespondencyjny:
7171 W. Gunnison St.# 6HW
Harwood Heights, IL 60706

www.1-szy.net/plszswjadwigi

Kontakt: Dyr. Włodzimierz Florek,
Tel. (708) 867-0009
E-mail: krolowaswjadwiga@gmail.com

Polska Szkoła im.Królowej św. Jadwigi powstała 6 września 1997 roku z inicjatywy Ewy i Włodzimierza Florek. Pierwszy rok szkolny 1997/1998 rozpoczęło 250 uczniów. Pierwszą siedzibą szkoły był Holly Cross High School w River Grove. W 1998 roku szkoła przeniosła się do parafii św.Alex-a w Bensenville ,gdzie była przez kolejne osiem lat. Od 2006 roku szkoła ma swoją siedzibę przy parafii św. Johna Vienney w Northlake.

Szkoła prowadzi nauczanie języka polskiego,historii i geografii w oddziałach klasowych od Przedszkola do klasy VIII i Liceum.Prowadzi również zajęcia katechetyczne przygotowujące do przyjęcia Sakramentu I Komunii i Bierzmowania. Oprócz zajęć programowych organizuje konkursy m.in. literackie, plastyczne, „Młodych Talentów”, Andrzejki, Zabawy Choinkowe, Jasełka połączone z uroczystą Wigilią, Ślubowanie klas najmłodszych. Bierze czynny udział w paradzie 3-cio Majowej oraz prowadzi warsztaty literacko-dziennikarskie, wydaje szkolną gazetkę „To i Owo” redagowaną przez uczniów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *