DPS

“HOMESCHOOLING CZYLI DOMOWE NAUCZANIE” – rozmowa z polskimi rodzinami z Buffalo, które od kilkunastu lat uczą swoje dzieci w domu.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ich dzień właściwie niczym nie różni się od dnia ucznia uczęszczającego codziennie do szkoły. Wstają rano, w niektórych przypadkach rozpoczynają dzień Mszą Św. Porządek lekcji przypomina kolejność nauczania w szkole, jednak tutaj większy nacisk kładzie się na tematy, którymi dzieci się szczególnie interesują. Nauczyciel – rodzic stara się zgłębiać przedmioty,         w kierunku których wykazują one naturalne zdolności.

O plusach i minusach domowego nauczania, z polskimi rodzinami z Buffalo, które od kilkunastu lat uczą swoje dzieci w domu, w programie “Polonijna Mama” Polskiego Radia WRKL 910AM, rozmawia Danusia Świątek.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/homeschooling.mp3″][/gplayer]

2 Responses to “HOMESCHOOLING CZYLI DOMOWE NAUCZANIE” – rozmowa z polskimi rodzinami z Buffalo, które od kilkunastu lat uczą swoje dzieci w domu.

 1. Anna September 7, 2011 at 8:01 pm

  O Edukacji Domowej w Polsce. Strona o edukowaniu przez podróżowanie, od dzieciństwa do dorosłości.
  http://edukacjadomowa.monomit.pl

  Reply
 2. brunett January 13, 2012 at 7:10 pm

  zdecydowanie lepiej poczytać profesjonalne pozycje i odpowiednio przygotować się do stworzenia klasy w domu 🙂 dobrą książką jest na pewno pozycja Zakrzewskich- Edukacja domowa w Polsce. na sympozjum polecał ją nawet prof. Bajda

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *