DPS

“POLONIA NA ŚWIECIE: AFRYKA” – rozmowa z Joanną Majksner-Pińską z RPA. 14 marca 2011 r.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W Republice Południowej Afryki jest kilka skupisk Polonii, Cape Town jest jednym z nich. Odległości między tymi skupiskami to ok. 2000 kilometrów. Gościem Danusi Świątek jest Joanna Majksner-Pińska, przebywająca w RPA wraz z rodziną od 21 lat.
Z wykształcenia muzyk, krzewi polską kulturę na Czarnym Lądzie. Pod patronatem ambasady RP założyła w Cape Town polską szkołę, która działa już 15 lat, amatorski teatr “Zielona Koza” i własną gazetę “Dwukropek”. W audycji “Polonijna Mama” opowiada o swojej pracy, Polonii w płd. Afryce i codziennych trudnościach.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/upload/Polonijna.afryka.mp3″][/gplayer]

One Response to “POLONIA NA ŚWIECIE: AFRYKA” – rozmowa z Joanną Majksner-Pińską z RPA. 14 marca 2011 r.

  1. Elżbieta Gorgoń March 18, 2012 at 3:11 pm

    Witam,mieszkam we Wrocławiu,mam 57 lat,chętnie opiszę Wrocław na bieżąco,osobom,które np.kiedyś mieszkały we Wrocławiu.Zrobię to z przyjemnością,mogę być przewodnikiem po dzisiejszym ,naszym mieście,mogę,też opisywać,to co było wiele lat temu.Pozdrawiam serdecznie całą Polonię.elag

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *