“POLONIA W HARRISBURGU, PA” – rozmowa z Agatą i Eweliną Czopek – 10 kwietnia 2011 r.

Wg tygodnika Forbes Harrisburg, stolica stanu Pensylwania jest na liście 50 najlepszych miejscowości w USA do wychowywania dzieci. Mieszka tam również kilkadziesiąt polskich rodzin.

Agata Czopek mieszka w Harrisburgu od 22 lat. Tu się urodziła jej córka Ewelina, która ma 20 lat, mówi płynnie po polsku, odwiedziła Polskę aż 22 razy i tak się jej podoba ojczysty kraj rodziców, że chciałaby tam w przyszłości mieszkać! Agata Czopek od 11 lat jest prezesem Polskiego Klubu Polish-American Association of Harrisburg.

Z Danusią Świątek w audycji “Polonijna Mama” rozmawia m.in. o działalności polskiego klubu, życiu polonii w Harrisbugu i planach założenia tam polskiej szkoły w niedalekiej przyszłości.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/upload/Polonijna.harrisburg.mp3″][/gplayer]