DPS

Wolne Podręczniki, nowatorski projekt Fundacji Nowoczesna Polska – rozmowa z Jarosławem Lipszycem, rezesem fundacji.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Wolne Podręczniki to ruch społeczny nauczycieli – wolontariuszy, którzy korzystając z internetu tworzą nowe podręczniki dla polskich uczniów.
To książki pisane przez nauczycielki i nauczycieli. Wszyscy tworzący Wolne Podręczniki podpisują deklarację udostępnienia owoców swojej pracy na wolnych licencjach, czyli takich, które zezwalają każdemu na bezpłatne kopiowanie, rozpowszechnianie i aktualizowanie.
O projekcie dostepnych podrecznikow w internecie oraz Fundacji Nowowczesna Polska z Jaroslawem Lipszycem, jej prezesem, rozmawia Danusia Swiatek w programie Polonijna Mama Polskiego Radia 910 AM Nowy Jork.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/Polonijna Mama 01_19_11.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *