OCZAMI MAMY: “Malowidła na ścianach w pokojach dzieci”. Danusia Świątek

Ismenę Halkiewicz, artystkę z Krakowa, której przeznaczeniem było mieszkać w Nowym Jorku  (jak sama mówi), podziwiam za talent i organizowanie pracy. Przecież to ciągle nowo upieczona mama kilkumiesięcznej córeczki i także twórczyni murals, ściennych malowideł, w pokojach dla dzieci.

Malowidła są tylko pewną częścią jej twórczości. Ale teraz chcę skoncentrować się wyłącznie na tym co artystka może zrobić dla maluchów.

Po co są malowidła w pokojach dla dzieci?

– Rozwijają wyobraźnię małego człowieka, jego wrażliwość na kolory – mówi Ismena.

A ja dorzucam, że dodają oryginalności pomieszczenia.

– Optycznie powiększają pokój. Tworzą iluzję bycia np. w ogrodzie – opowiada Ismena.

Artystka w swoje malowidła włącza nawet okna, sufity, szafy… Cały pokój.

– Ile czasu zajmuje wykonanie malowidła w jednym pokoju? – chcę wiedzieć.

– Około 10 dni.

Najpierw jest faza rozmów z rodzicami, szkicowanie, a potem już tylko malowanie.

– Opowiedzmy o jednym malowidle, o tym gdzie jest Kopciuszek tańczący z księciem – proszę.

A czytelników odsyłam do malowidła w Internecie: www.ismenadesign.com Wybrać opcję murals i już widzimy o czym mówimy.

„To malowidło było dla greckiej rodziny – wspomina Ismena. „Ona była jeszcze w ciąży, gdy je tworzyłam. Kopciuszek ma twarz mamy dziecka, a książę twarz taty. Bardzo mi dogadzali i przynosi pyszne potrawy, gdy malowałam…

– Ile kosztowało malowidło?
– 3 tys. dolarów.

Wróćmy do roli matki.

Jak dziecko zmieniło świat artystki?

– Dziecko uczy pokory i cierpliwości. Przynosi natchnienie – odpowiada Ismena.

– A czy jest malowidło na ścianie w pokoju córki?

Będzie, wkomponowane w lustra.

Obecnie Ismena organizuje konkurs malarski dla dzieci. Co będą malować? Portret mamy. Zainteresowanych odsyłam do strony Internetowej artystki, przez którą można się z nią skontaktować i zadawać pytania.

A co jest na ścianach w pokojach u moich dzieci? Na razie ich własne obrazki.

Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dzieło artystki, czekają szablony malowideł w różnych sklepach. Ceny? Już od 100 dolarów i więcej.