DPS

„Dzieci z Bullerbym”, nasz dziecięcy przewodnik. Małgorzata Nowak.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Od dzieciństwa bardzo lubiłam książki. Gdy byliśmy z bratem mali czytała nam je mama, później już sama zapragnęłam przenosić się w świat literackich bohaterów. Pamiętam, że największe wrażenie wywarła na mnie książka Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbym” – opowiada Małgorzata Nowak, poetka i malarka.

 Była mi ona szczególnie bliska ponieważ z bratem i kuzynostwem przeżywaliśmy podobne przygody w czasie wakacji u naszych dziadków. Spędzaliśmy tam niezapomniane chwile, które do dziś wspominamy z wielkim sentymentem na wspólnych zjazdach rodzinnych.

Ta książka była naszym „przewodnikiem” rozbudzającym wyobraźnię. Znalazłam ją w pokoju na poddaszu u moich dziadków, była to ulubiona lektura z dzieciństwa mojej mamy i jest w moim posiadaniu do dziś. Wieczorem przed snem czytałam ją z kuzynem na głos pozostałemu, młodszemu kuzynostwu, a w dzień, śladem bohaterów książki, sami wymyślaliśmy zabawy, które dostarczały nam niebywałych wrażeń i przygód. To był naprawdę piękny czas, pełen słońca, ciepła i radości.

Z całego serca polecam „Dzieci z Bullerbyn” wszystkim młodym czytelnikom z wiarą, że odnajdą w niej coś dla siebie odkrywając jej niezwykły świat.

Małgorzata Nowak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *