OCZAMI MAMY: “Co mi imponuje?”

Co mi imponuje u ludzi? Entuzjazm i skuteczność. Właśnie niedawno poznałam pewną Polkę z Atlanty, która ma obie cechy. Maryla Adamczyk. Zaryzykuję stwierdzenie, że bez niej nie byłoby polonijnych organizacji w Georgii.

Ale chcę napisać tylko o jej jednej aktywności. Przy współpracy z księdzem z Polskiego Apostolatu w Atlancie założyła młodzieżową grupę misyjną.

– Chcę, żeby umożliwić młodzieży, która już wyrosła z polskiej szkoły, kontynuację wspólnej pracy społecznej na rzecz naszej grupy i większej społeczności – mówi pani Maryla.

Co to znaczy?
Za kilka miesięcy wyjazd 12-osobowej grupy do Kostaryki, by pomóc zaprzyjaźnionej szkole.
Przez 2 tygodnie młodzi Polacy, albo dokładniej, Amerykanie polskiego pochodzenia, będą uczyć przedszkolaków angielskiego (a sami szlifować hiszpański).
Planują malować szkolne ławki i hustawki.
Sprzątać pobliską plażę.
Urządzać wspólne wycieczki z dziećmi do parku narodowego i oglądać wulkany.

Już zebrali $650 na przybory szkolne dla maluchów w kostarykańskiej szkole, które zabiorą ze sobą. Potrzebują jednak pieniędzy na podróż i pokrycie kosztów pobytu.
Szukają sponsorów.
Sprzedają losy ($5 za sztukę) na loterię, z której zwycięzca dostanie tygodniowe wakacje w kostarykańskim ośrodku wypoczynkowym.

Dla tych, którzy chcą wspierać młodzież z Atlanty i ich pożyteczną misję, podaję numer telefonu do pani Maryli Adamczyk: 1-770-663-1007.

Będę kibicować Atlancie i czekać na ich relację z Kostaryki.

Danuta Świątek