DPS

“Pomoc dla polskiej misji w Mpanshya (Zambia)”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fundacja Belvedere Charity organizuje kolejną akcję pomocy. Tym razem dary powędrują do afrykańskiej Zambii, a ściślej do polskiej misji w Mpanshya, prowadzonej przez siostry milosierdzia św. Karola Borromeo. Fundacja zwraca się do Państwa z prośba o przeglądnięcie czasem przepełnionych szaf i piwnic, bo to, co najbardziej potrzeba w Mpanshya to niekoniecznie nowe rzeczy.

Polskie siostry apelują o odzew na prowadzone przez nie dwa programy – MOMS 4 MOMS oraz NOAH’S ARK.
MOMOS 4 MOMS” to program mający zachęcić afrykańskie mamy do rodzenia w misyjnym szpitalu, dzięki czemu noworodki zostaną zbadane, zaszczepione a matki otrzymają niezbędną pomoc. W innym wypadku około połowa niemowląt umiera – podobnie jak ogromna część mam, gdzie przyczyną zgonów jest zakażenie. Stąd też siostra Józefa zachęca je do przyjścia do szpitala ofiarując każdemu wyprawkę dla noworodka a matkom środki higieniczne. Fundacja zbiera ubranka dla niemowląt, kocyki, pieluszki, mydełka, puder dla niemowląt oraz podpaski “overnight”.

NOAH’S ARK to program, który służy afrykańskim dzieciom będącym pod opieką misji. W Zambii na 10 mln mieszkańcow 25 % to zarażeni HIV. Zambia to też kraj, który “szczyci się” największą na świecie, nieprawdopodobną ilością osieroconych dzieci – w tej chwili jest to ponad 1 mln sierot. Misja św. Łukasza, w której od 1978 roku pracują polskie siostry prowadzi sierociniec oraz szkole. Dla tych dzieci obecnie zbierane są książki w języku angielskim, malowanki, kredki, ołówki, długopisy i wszelkie przybory szkolne od gumek do mazania po nożyczki, ale też proste gry planszowe i puzzle.

Orgazniatorzy wierza, że dzięki Państwa pomocy uda się zgromadzić tak nowe, jak i używane rzeczy, które jeszcze w grudniu zostaną wysłane do Mpanshya. Proszą również o datki pieniężne, które pozwolą na opłacenie przesyłki darow.

Okres Bożego Narodzenia to czas nie tylko ofiarowywania sobie prezentow, ale też robienia gruntownych porządków. Połączmy zatem te dwie sprawy i pomóżmy afrykańskim maluchom – im do szczęścia tak naprawdę potrzeba bardzo, bardzo niewiele.

Wszyscy zainteresowani przyłączeniem się do akcji Belvedere Charity – “Z Ameryki do Afryki” proszeni są o kontakt z biurem fundacji (718)383-5800 lub bezpośrednio z koordynatorem akcji Jagodą Sasak (718)404-2856.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *