“WYMAGAĆ CZY STOSOWAĆ TARYFĘ ULGOWĄ?” – sonda portalu www.DobraPolskaSzkola.com 27 października, 2011 r.

Czy w polskich szkołach na terenie USA powinno się uczniom stawiać wysokie wymagania? Czy może stosować taryfę ulgową? Przecież przez cały tydzień dzieci uczą się w amerykańskiej szkole, są często zmęczone a tu jeszcze zajęcia w sobotę w polskiej szkole.
Przeprowadziliśmy sondę ten temat wśród losowo wybranych 100 rodziców, których dzieci uczą się polskiego w stanach Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Illinois, Arizona i Georgia.
Za stawianiem wymagań opowiada się 63 % badanych, taryfy ulgowej dla uczniów domaga się 19 % rodziców, niezdecydowani rodzice stanowią 18%. Czytaj wypowiedzi rodziców…

Na temat wyników przeprowadzonej sondy rozmawialiśmy również w programie “Polonijna Mama” w Polskim Radiu 910AM Nowy Jork, która odbyła się w środę 27 października 2010 r.
Obok prowadzących Danusi Świątek i Wojtka Maślanki, gośćmi programu byli polonijni rodzice: Janusz Pstrągowski (PA), Maryla Białek (NY) oraz przedstawiciele naszego portalu Marta Kustek i Andrzej Cierkosz.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/PolonijnaMama10_27_10.mp3″][/gplayer]