OCZAMI MAMY: “Babcia z puszek”

– Tyle puszek jeszcze nigdy nie widziałam – powiedziała przejęta Kimberly, która wróciła z wycieczki szkolnej do World Financial Center na Manhattanie.

Jej klasa pojechała żółtym autobusem, by obejrzeć wystawę 25 wielkich konstrukcji z puszek.

A było co oglądać!
100 tysięcy puszek z jedzeniem w różnych konfiguracjach.
Kubek-gigant.
Hotel.
Babuszka…

Wstęp na tę niezwykłą wystawę kosztuje puszkę z jedzeniem.
A co najważniejsze, po wystawie, wszystkie puszki trafią do ludzi, którzy potrzebują pomocy.

Wycieczka to nie tylko samo oglądanie. Również rozmowa o jedzeniu, szanowaniu tego co jest na naszym stole.
– W Afryce niektóre dzieci jedzą tylko raz w ciągu dnia – opowiada Kimberly. – Będę wszystko zjadała z talerza – przyrzeka córka.
Potem pokazuje z dumą swoje zdjęcie z Babuszką.

A ci, którzy nie mogą się tam wybrać do 22 listopada, niech zajrzą na www.canstruction.org

IT STARTS WITH ONE CAN. TO FEED THE HUNGRY. TO LIFT THE SPIRIT. TO CHANGE THE WORLD.

Canstruction is using one can as a catalyst for change. One can to represent the building blocks of massive
sculptures. One can to prove that every act of kindness makes a difference. Since 1992, Canstruction has contributed over 15 million of pounds of food to community food banks demonstrating that we can win the fight against hunger.