DPS

“Znieść święto matki?”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gośćmi Danusi Świątek w Polonijnej Mamie Polskiego Radia Nowy Jork 910AM są cztery mamy: Renata Omelańczuk, Ismena Halkiewicz, Teresa Rysztof, Bogna i tata Józef Pacia.

Czy zastąpić dwa święta Dzień Matki i Dzień Ojca jednym wspólnym świętem? Dniem Rodziców? Na ten pomysł wpadło już sporo osób w Ameryce. Dzień Rodziców został oficjalnie ustanowiony przez prezydenta Clintona w 1994 roku, a obchodzony w czwartą niedzielę lipca. Jako wyraz uznania dla rodziców. Jako trzecie święto rodzinne.

Jak można patrzeć na to święto? Zrównuje ono pozycję matki i ojca. Jednoczy oboje rodziców. Odchodzi od tworzenia świąt bazowanych na płci człowieka. Daje potencjalne oszczędności czasowe i finansowe dla dzieci.
Świętu Dnia Matki zarzuca się komercyjny charakter. W tym roku ocenia się, że Amerykanie wydadzą 2.6 mld dolarów na kwiaty, 1.5 mld na prezenty. A kartki z życzeniami będą kosztować 68 mln dolarów. To święto błogosławione przez sektor biznesowy.

Jestem za utrzymaniem Dnia Matki i Dnia Ojca. Za wspólnie spędzonym czasem z rodzicami z okazji tych świąt (i nie tylko). Osobiście albo telefonicznie. A co z prezentami? Takie na jakie nas stać. Dzień Rodziców? Niech go obchodzi kto chce. A ja cieszę się na nadchodzący Dzień Matki. Jutro w klasie Kimberly będzie śniadanie dla matek. Obie córki robią też kartki z życzeniami.

Posłuchaj audycji:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/dzien.matki.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *