Polska Szkoła Dokształcająca im. ks. Jana Twardowskiego (Brooklyn)

Polska Szkoła Dokształcająca im. ks. Jana Twardowskiego
2326 84 Street
Brooklyn, NY 11214

Kontakt: Dyr. Malgorzata Kaminska, tel. (718) 232-1063, e-mail: gosia55@verizon.net
z-ca: Aneta Rogozinska, tel. (718) 676-5914

Adres korespondencyjny:
6901 21 Ave, Apt 2F, Brooklyn, NY 11204

Głównym celem szkoły jest nauczanie dzieci języka polskiego, zapoznanie ich z kulturą polską i jej tradycjami. Szkola funkcjonuje od 2009 roku. Nauka w klasach I – VIII (klasy VII i VIII laczone) oraz przedszkole.

Zajęcia odbywają się w soboty, w klasach szkoły katolickiej i prowadzone są przez wysoko kwalifikowaną kadrę nauczycielską.

Program nauczania jest dostosowany do potrzeb dzieci uczących się języka polskiego jako drugiego języka, w klasach od 0 do 8 z podstawowymi elementami geografii i historii Polski.

Szkola prowadzi lekcje Religii i przygotowuje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania.
Uczniowie przygotowywani są też do egzaminu Regents z j. polskiego.
Dodatkowo prowadzone są zajęcia przedszkolne , lekcje gry na gitarze oraz zbiórki Zuchów.

Szkoła dysponuje własną bibioteką. Szkolny sklepik oferuje smaczne posiłki zawierające również owoce i warzywa.

Szkoła organizuje zabawy tak dla dorosłych jak i uczniów oraz przygotowuje mnóstwo różnych konkursów i niespodzianek.

Zapisy do szkoły odbędą się 1 i 8 maja od godz. 9:00 do 3:00 w sali pod szkołą ( wejście od parkingu szkoły przy 23 Ave i 85 St)