DPS

Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego – Lakewood

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego

Holy Family School
1143 E. County Line Rd.
Lakewood, NJ 08701

Adres korespondencyjny:

66 Columbus Ave.
Lakewood, NJ 08701

Kontakt: Dyr. Katarzyna Pawka, tel. (732) 901-9546
Email: kasiapawka@aol.com
dyrekcja@lakewoodpolishschool.com
www.lakewoodpolishschool.com

Wiek: 3-4 lata, zerowka, klasy I-VIII, klasy gimnazjalne IX – XI
Zajecia: czwartek i piatek wieczor, sobota

Szkola istnieje od 1995 r. Obecnie uczeszcza do niej 150 uczniow (2010/11). W szkole uczy 15 nauczycieli. Patronat nad szkola sprawuje Polish Heritage Center (Centrum Dziedzictwa Narodowego). W szkole dziala Zespol Taneczny MAKI, Kolko teatralne, organizowane sa rozne zajecia dodatkowe, konkursy (m.in. Konkurs Matematyczny KANGUR), wycieczki, gry i zabawy. Sa tez zajecia “Polski jako jezyk obcy” oraz dwa razy w miesiacu prowadzona jest nauka jezyka polskiego dla doroslych (wiek 30-84). W szkole dziala teatrzyk kukielkowy “Fantazja” oraz ESL dla rodzicow. Dodatkowa atrakcja dla uczniow jest dzialajaca pod trenerskim okiem Roberta Michalika druzyna pilki recznej Ocean, NJ Team Handball Club.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *