DPS

“Nie chcemy atomu w swoim domu” – 26 kwietnia dniem ogólnopolskiego protestu przeciw budowie elektrowni jądrowych w Polsce.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Odnawialne źródła energii to bezpieczeństwo, niższe rachunki i wyższa jakość życie w czystym środowisku. To również droga do zwiększenia zysków z rolnictwa i turystyki. To szansa na zrównoważony rozwój naszego i przyszłych pokoleń oraz niezależność energetyczną naszego kraju. Rozwój technologii opartych na odnawialnych źródłach energii to tysiące nowych miejsc pracy i odciążenie kieszeni milionów Polaków.

Elektrownie atomowe to ryzyko skażenia sąsiadujących z nią terenów na setki lat, niebezpieczne warunki pracy dla tysięcy ludzi, zagrożenie nowotworami dla okolicznych mieszkańców i groźba nieodwracalnych zniszczeń w środowisku naturalnym. To nierozwiązywalny problem śmiertelnie trujących odpadów radioaktywnych. To również pewność wielomiliardowych długów, które będą musiały spłacać przyszłe pokolenia.

26 kwietnia, w 25 rocznicę tragedii w Czarnobylu wyraźmy nasz protest przeciw prowadzeniu polityki zapewniającej korzyści wąskim grupom interesu i poparcie dla polityki zapewniającej długofalowe korzyści szerokim rzeszom osób i przyszłym pokoleniom.

 Jak protestować? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia: malowanie graffiti, organizacja koncertu, wystawy, spektaklu, pokazu filmów, demonstracja, pikieta, zbieranie podpisów, happening czy jakaś inna oryginalna akcja.

Zachęcamy do organizowania demonstracji. Wiemy już, że odbędą się tego dnia w wielu miastach. Zapowiedzi będziemy publikować na stronie www.atomstop.pl, która została stworzona do obsługi protestów. WIELKA PROŚBA O WYSYŁANIE ZAPOWIEDZI Z WYSTARCZAJĄCYM WYPRZEDZENIEM! (najlepiej przez formularz na stronie www.atomstop.pl, wtedy publikowane są najszybciej jak się da).

Na stronie Inicjatywy Antynuklearnej (www.ian.org.pl) w dziale „do pobrania” znajdziecie gotową ulotkę, grafiki zgromadzone w galerii również świetnie nadają się do wydrukowania w powiększeniu i wykorzystania na demonstracji, plakacie itp. Hasła wymyślajcie własne, jeśli jednak chcecie skorzystać z naszych są wymienione w relacjach z demonstracji na blogu AtomStop.

Zachęcamy również do lektury broszury „Tędy do wyjścia” (także „do pobrania” na IAnie) i publikacji umieszczonych na stronach Greenpeace:

http://www.greenpeace.org/poland/wydarzenia/polska/raport-pracujac-dla-klimatu
i Zielonych Wiadomości: http://zielonewiadomosci.pl/autorzy/atom-stop/

Jeśli macie możliwość zorganizowania pokazu filmu, dysponujemy małą biblioteczką, prosimy pisać, dostaniecie kopię.

Przyłączcie się do Koalicji Antyatomowej! To rodzaj happeningu, którego celem jest zjednoczenie antyatomowego ruchu w Polsce.

Jak to działa:
Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.atomstop.pl i podać nazwę organizacji lub firmy oraz adres strony internetowej, która ma zostać podlinkowana w sekcji Koalicja Antyatomowa.
Nie pociąga to za sobą żadnych zobowiązań, Koalicja Antyatomowa nie posiada żadnych formalnych struktur.
Zamieszczenie linku w sekcji Koalicja Antyatomowa jest i zawsze będzie bezpłatne.
Wspieramy rodzimy biznes! Wszystkie firmy, organizacje producenckie, itd., małe i duże, wiejskie i miejskie, które uważają, że rozwój energetyki jądrowej zagraża ich interesom, również zapraszamy do Koalicji Antyatomowej.

ONZ ustanowiło 26 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar awarii i katastrof jądrowych. Tego dnia nie zapomnijmy o ofiarach zabaw lobby atomowego. Poza ofiarami katastrof umierają też schorowane i zdeformowane dzieci, umierają dorośli, których system odpornościowy nie zdołał zapanować nad nowotworami.

Zapraszamy wszystkich, którzy 26.04 będą w Warszawie do udziału w demonstracji o godz.11.30, przed Ministerstwem Gospodarki, Plac Trzech Krzyży 3/5.

Informacje o godzinie i miejscu pikiet, demonstracji i wydarzeń w innych miastach będą podawane na blogu AtomStop, jak ich będzie dużo zależy tylko od Was.

Zapraszamy też do grupy Polska bez atomu na Facebooku, publikujemy tam na bieżąco ważne dokumenty.

Wszelkie pytania również można przesyłać przez formularz na AtomStop, odpowiemy jak najszybciej.

Otwarte spotkania poświęcone pracom nad przygotowaniami do demonstracji odbywają się w każdą środę w ekologicznym barze Green Peas, ul. Szpitalna 5 w Warszawie. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy. Jeśli chcecie zorganizować coś w innych miastach, zapraszamy do kontaktu przez AtomStop.

Inicjatywa Antynuklearna
www.ian.org.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *