DPS

“Bajkowe Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

26 listopada, 2010 r.

Jak co roku w Dzień Dziękczynienia, ulicami Manhattanu w Nowym Jorku przeszła Parada, przygotowana przez sieć sklepów Macy’s. Tradycja ta istnieje już od 1924 roku i oficjalnie rozpoczyna świąteczny sezon zakupowy.

Ponad 2,5 miliona osób przyszło obejrzeć bajkową paradę, w której mogli zobaczyć dziesiątki nadmuchanych olbrzymów, gigantyczne balony, maszerujące kompanie mundurowych, grające zespoły, fruwające banery, wielu machających celebrytów i świętego Mikołaja na wielkich saniach we własnej osobie. Dla dzieci ogromną atrakcją była możliwość bezpośredniego spotkania swoich bajkowych bohaterów: Shreka, Hello Kity, SpongeBoba, Kermita i wielu innych. Obok nich występowali aktorzy z musicali “American Idiot” oraz “Elf”.

Do uczestnictwa w paradach zapraszane są co roku kompanie reprezentacyjne z każdego stanu USA, są one bardzo malowniczym i przyciągającym uwagę elementem pochodu. W samej paradzie uczestniczy 10 tys. osób. Ponad 50 milionów widzów oglądało pokaz przed telewizorami.

Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *