DPS

KEN ROBINSON: “SZKOŁY ZABIJAJĄ KREATYWNOŚĆ”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Czy szkoły zabijają kreatywność? Tytuł może kontrowersyjny, ale temat bardzo aktualny. Rozwijanie kreatywności dziecka w szkole jest tak samo ważne (a nawet może ważniejsze?) jak przekazywanie mu podstawowych informacji, które szkoły mają w swoim programie.
Sir Ken Robinson stawia przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który raczej podsycałby kreatywność, niż ją osłabiał.

One Response to KEN ROBINSON: “SZKOŁY ZABIJAJĄ KREATYWNOŚĆ”

  1. Natalia June 13, 2012 at 6:38 am

    Uwielbiam Sir Kena Robinsona:) Uwielbiam za jego wizję edukacji,za cudowną umiejętność zaklinania emocji w słowa,za prawdę,którą nam ukazuje. Jego niezwykła osobowość promieniuje tak,że każde z nim “spotkanie” to swoiste katharsis.Mam nadzieję..głęboko wierzę,że dane mi kiedyś będzie spotkać go osobiście i powiedzieć,jak bardzo zmienił moje widzenie świata:)
    I jeszcze jedno: dziś,jak nigdy dotąd Polska ma szansę zmienić ten “industrialny” system edukacji,być pionierem na skalę światową w kreowaniu rzeczywistości.Mam nadzieję,że to zrobimy!:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *