Konkurs na najładniejszą pisankę uczniów polonijnych szkół rozstrzygnięty!

W niedzielę palmową, 17 kwietnia, mogliśmy oglądać w galerii Nowego Dziennika na Manhattanie dużo pięknych, wykonanych ręcznie i różnorodną techniką – pisanek wielkanocnych uczniów polonijnych szkół. Dzieci, wraz ze swoimi rodzicami, przyjechały na rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocne Pisanki Polonijnych Uczniów, zorganizowanego przez Nowy Dziennik i nasz portal.

Każde dziecko ze swoją pisanką reprezentowało polską szkołę, do której uczęszcza. Pisanki wykonywane były zarówno przez same dzieci, jak i całe rodziny. Tak było w przypadku Alicji i Davida Czajkowskich z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, NY, których prace zostały uznane za najlepsze. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę – cyfrową kamerę video oraz komputerowa myszka i słodycze.

Ponieważ wszystkie pisanki były wyjątkowe, jury Konkursu postanowiło nie przyznawać II i III miejsca, i przyznać nagrody wszystkim pozostałym uczestnikom. Byli to:
– Basia Wilczewska z Polskiej Szkoły św. Jadwigi na Ridgewood, NY,
– James i Sabrina Lockley z Polskiej Szkoły im. Jana Twardowskiego na Brooklynie, NY
– Kimberly i Nataly Pieńkawa z Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ,
– Victoria Chodor z Polskiej Szkoły Jagiellonów w Passaic, NJ,
– Magdalena Ostapowicz, Aleksandra Łapińska i Claudia Zaguła z Polskiej Sobotniej Szkoły przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie, NY,
– Agnieszka Rendak ze Szkoły Św. Faustyny na Ozon Park, NY

W trakcie obrad jury dzieci miały możliwość zwiedzenia redakcji Nowego Dziennika i zobaczyć, jak powstaje gazeta.

Marta Kustek
Fot. Katarzyna Szcześniak

Najlepsze pisanki: Alicja i David Czajkowscy z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, NY

Kimberly i Nataly Pieńkawa z Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ