DPS

Oskar dla “Strangers no more”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W sercu Telawiwu znajduje się niespotykana szkoła – Bialik-Rogozin School, do której uczęszczają dzieci o różnorodnym pochodzeniu z 48 krajów. Wiele z nich to uchodźcy polityczni,
z powodu ubóstwa, czy nawet ludobójstwa.

Film śledzi losy kilku z nich, próbujących zadomowić się w nowych warunkach życiowych, w nowym kraju. Pracownicy szkoły dokładają ogromnych starań by wspierać dzieci w ich normalnym rozwoju, by mogły zostać wyleczone ze swoich ciężkich przeżyć w przeszłości. Więź, jaka powstała pomiędzy nauczycielami a dziećmi, oraz pomiędzy samymi dziećmi, tworzy niezwykły klimat tej szkoły, który daje nadzieję, że traumatyczna przeszłość zostanie wymazana z ich psychiki.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *