DPS

“Mieszkam w swoim obrazie” – wywiad z Beatą Pflanz, artystką, malarką, prowokatorką.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Zamieniła swój dom, 400 m2 powierzchni, w jeden wielki kolorowy abstrakcyjny obraz. Pomalowała jego ściany, i tym samym stworzyła, jak twierdzi “galerię wiecznie otwartą”, gdyż każdy o każdej porze może go oglądać. Chciała wprowadzić trochę kolorów do najbliższego otoczenia, oraz nieco sprowokować innych. Pokazać, że można zmieniać nasze otoczenie, że można się otworzyć na sztukę, wprowadzać ją do naszej codzienności.

Organizuje kreatywne warsztaty i akcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jedną z nich była akcja malowania jednego 17-metrowego obrazu przez 350 osób. Prowokuje, inspiruje, pobudza do działania i rozwijania kreatywności. Pokazuje, że można zmieniać swoje życie w każdym wieku i wprowadzać marzenia w życie.

Posłuchaj wywiadu Danusi Świątek z Beatą Pflanz w “Polonijnej Mamie” Polskiego Radia 910AM Nowy Jork.
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/BEATA.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *