OCZAMI MAMY: “Czy razem rodzić?”

Znajoma może trafić do szpitala w każdej chwili, bo termin przyjścia na świat córki minął już 3 dni temu. Właśnie spotkałam ją na ulicy w towarzystwie jej 9-letniej córki Abigail.
– Razem będziecie rodzić? – pytam żartując.
– Oczywiście. Abigail jest gotowa – odpowiada znajoma.

Dziewczynka głaszcze mamę po wielkim brzuchu.
– Obie jesteśmy gotowe. Abigail wie jak wygląda poród z książki – twierdzi znajoma.

Czy też bym zabrała Kimberly i Natalie do szpitala, gdybym miała urodzić jeszcze jedno dziecko?
Obie córki są bardzo ciekawe jak wygląda poród. Marzy im się, że pojadą do szpitala z moją koleżanką, która ma urodzić synka za miesiąc. Koleżanka nie podziela ich marzeń.

Zresztą nie jestem pewna, czy Kimberly i Natalie są gotowe na tego typu doświadczenie.
– To nie jest wycieczka szkolna – twierdzi moja inna znajoma.

Do porodu trzeba dojrzeć psychicznie. Ale na pewno byłoby bardzo edukacyjnie pokazać dziewczynkom, jak wygląda przyjście na świat dziecka.

Póki co jeszcze poczekamy!

Danuta Świątek