DPS

Film “Invisible: The Diaries of New York’s Homeless Youth”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Film zrealizowany został przez młodzież z fundacji, której współzałożycielem jest Polak Adam Bućko. W tym roku otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Emmy, zwanej Oscarem telewizji, przyznawanej przez Academy of Television Arts and Sciences.

Adam Bućko pochodzi z Białegostoku. Niemal 20 lat temu przyjechał do Stanów Zjednoczonych. Jest z wykształcenia socjologiem, jednak poświęcił się działalności charytatywnej i uważa za swe powołanie połączenie życia duchowego ze służeniem innym. Pracuje z młodzieżą bezdomną i trudną. “Przychodzą do nas dzieciaki z ulicy w wieku od 16. do 22. roku życia, które są często zaangażowane w prostytucję. Niektórzy wychowali się w nowojorskich dzielnicach, inni uciekli
z domów w różnych miastach Ameryki, bo byli molestowani, a czasem wyrzucani z domów”
– mówi Bućko.

Niedochodowa Reciprocity Foundation (Fundacja Wzajemności) Adama Bućki pomogła w tym roku
ok. 200 osobom i współpracuje z wszystkimi nowojorskimi schroniskami dla młodzieży bezdomnej.

Film odniósł niespodziewany sukces. Pod koniec 2009 roku pokazała go nowojorska telewizja WPIX. Obejrzało go blisko 700 tysięcy osób.
 

Invisible: Diaries of New York’s Homeless Youth (2011 Emmy Nod) from Reciprocity Foundation on Vimeo.

One Response to Film “Invisible: The Diaries of New York’s Homeless Youth”

  1. guest May 28, 2011 at 2:09 pm

    nice one brother!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *