DPS

Zapraszamy do Fabryki Bajek czyli www.bajkownia.org

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

O ogromnej wartości czytania bajek naszym dzieciom wie właściwie każdy rodzic.
Bajki czytane maluchom rozwijają ich wyobraźnię, umiejętności radzenia sobie z wyrażaniem myśli i emocji, pomagają w rozwiązywaniu z pierwszych dziecięcych problemów. Bajki stanowią również niezawodną pomoc dydaktyczną w pracy z dziećmi.

Zapraszamy zatem do Fabryki Bajek czyli na stronę www.bajkownia.org – na której możemy do woli zarówno bajki czytać, jak i sami spróbować swoich sił w ich pisaniu. A tworzenie bajek i wierszyków dla swoich dzieci sprawia szczególną przyjemność!

Bajkownia – Fabryka Bajek powstała z miłości do dzieci. To miejsce, w którym możemy czytać naszym pociechom bajki pozbawione przemocy. Czytelnikami Bajkowni są nie tylko najmłodsi, lecz także rodzice, ciocie, wujkowie i dziadkowie przedszkolaków oraz dzieci z podstawówek. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie – a jest z czego wybierać!

Jak już wspominaliśmy odwiedzający Bajkownię mogą również napisać własną bajkę dla dzieci
i opublikować ją na witrynie. To najprostszy sposób, by dotrzeć do małych i dużych czytelników.
Nie trzeba być szczególnie uzdolnienionym, by pisać bajki. Chodzi o to, by coś dać od siebie naszym najbliższym, a nie o to, by każde zdanie zachwycało koneserów literatury pięknej. Dzieci kochają bajki
i doceniają nasze starania. Na stronie umieszczane są również bajki dla dorosłych – napisane przez same dzieci.

Zapraszamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *