DPS

“Darmowe Wi-Fi w nowojorskich parkach”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Łącznie dwadzieścia nowojorskich parków, we wszystkich dzielnicach miasta, ma zostać wyposażonych w darmową sieć Wi-Fi. Partnerem, a właściwie sponsorem pomysłu jest amerykańska sieć komórkowa AT&T.

Program przedstawili wspólnie w czwartek, burmistrz miasta Nowy Jork – Michael Bloomberg, oraz CEO AT&T – Randall Stephenson. By korzystać z internetu, nie trzeba się nigdzie rejestrować, ani być klientem sieci, wystarczy się podłączyć i zaakceptować regulamin. Z siecią można się już łączyć w dwóch parkach na Manhattanie: Battery Park i Thomas Jefferson Park oraz Joyce Kilmer Park na Bronxie. Punktów dostępowych będzie w sumie dwadzieścia sześć, w dwudziestu parkach.
Te sześć przeznaczonych jest pewnie na Central Park, który jest dosyć duży (341 ha).

Pełna lista objętych programem parków:

Bronx: Joyce Kilmer Park, Bronx River Park and Devoe Park.
Brooklyn: Brooklyn Bridge Park, Fort Greene Park, Herbert Von King Park, McCarren Park and Prospect Park.
Manhattan: Battery Park, Thomas Jefferson Park, Central Park, the High Line Park, Holcombe Rucker Park, Marcus Garvey Park and Tompkins Square Park.
Queens: AstoriaPark, Flushing Meadows Corona Park and MacDonald Park.
Staten Island: Clove Lake Park and South Beach.

W nowojorskich parkach, zwłaszcza latem ciężko znaleźć jakieś ustronne miejsce. Teraz chyba będzie jeszcze trudniej. Kto ma lepszą baterię w laptopie, posiedzi dłużej ;). Na piknikach nie zabraknie teraz iPadów, czy innych tabletów/netbooków/smartfonów/innych wynalazków. Tyle na dzisiaj. Miłego weekendu.

Ilona Lee
www.mojeNYC.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *