DPS

“Tata w naszych oczach” – wyniki Konkursu literacko – plastycznego.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dziś w redakcji portalu www.DobraPolskaSzkola.com emocje sięgnęły zenitu – musieliśmy zadecydować, kogo obdarować nagrodami i wyróżnieniami w Konkursie Literacko-Plastycznym “TATA” dla dzieci i dorosłych. A wybór był niełatwy….

Konkurs zorganizowany został przez nasz portal oraz byłe Polskie Radio 910 AM Nowy Jork.
Do redakcji napłynęło 18 prac literackich i 52 prace plastyczne; w tym jedna fotografia. We wszystkie ich autorzy włożyli serce i czas. Z większości prac bije miłość do ojca. W niektórych pojawia się żal. Nie zawsze ojciec spełnia się w swojej ważnej, życiowej roli. Ale i tak dziecko potrafi go kochać.

Tata jest pierwszym nauczycielem wprowadzającym w zewnętrzny świat, pokazującym nie tylko jego “jasne” strony, ale również te mniej bezpieczne. W poznawaniu świata ojciec stanowi dla dziecka filar bezpieczeństwa, do którego zawsze może przyjść, kiedy czuje zagrożenie. Czy polski tata spełnia się
w swojej roli? Z czym kojarzy się tata? Jak go postrzegamy?

Prace konkursowe przyniosły ciekawe odpowiedzi…

W kategorii literackiej dla dzieci nagrody przyznaliśmy:

1. Emily Matson za wiersz “My Dad” ($20)
2. Kevinowi Matson za wiersz “My Dad” ($15)
3. Kubie Łapińskiemu za list do taty ($10)

W kategorii literackiej dla dorosłych nagrody otrzymują:

1. Danuta Chlebek za “Gdybym mogła cofnąć czas” ($40)
2. Gosia Wiaderkiewicz za “Wspomnienie o tacie” ($30)
3. Mariusz Gajewicz za “Pytanie” ($20)

Wyróżnienia zostały przyznane:

Malwinie Prus-Zielińskiej za “Kim jest dla mnie tata?”
Beacie Kardasz za wiersz “O moim tacie”

W kategorii plastycznej dla dzieci nagrody dostają:

1. Eryk Derylo, 7 lat ($20)
2. Daria Stokłosa, 8 lat ($15)
3. Wiktoria Wójt, 10 lat ($10)

Wyróżnienia otrzymują:

Laura Kowalska, 7 lat
Zuzanna Knap, 5 klasa
Marysia Chrobak, 11 lat
Norbert Derylo, 9 lat
Dominic Belz, 10 lat
Natalie Pienkawa, 6 lat
Adriana Cymerman, 7 lat
Oliwia Michalak, 10 lat
Kimberly Pienkawa, 8 lat
Natalie Palczewski, 8 lat

W kategorii plastycznej dla dorosłych nagrodzeni zostają:

1. Teresa Rysztof ($40)
2. Monika Eisenbart ($30)

Oprócz nagród finansowych dla zwycięzców, dla każdego z uczestników Konkursu przygotowaliśmy nagrody rzeczowe, które zostaną przekazane na specjalnym wernisażu prac, jak również przesłane pocztą.

Wszystkie prace można już oglądać i czytać na naszym portalu: plastyczne TUTAJ, literackie TUTAJ. Wybrane prace ukażą się również w weekendowych wydaniach dziennika Super Express NY oraz w Kurierze Plus.

Wręczenie nagród i wernisaż prac odbędzie się 23 czerwca, w Dniu Ojca (celebrowanym według polskiej tradycji), o godz. 6.30 pm w Galerii Kuriera Plus przy 145 Java Street, na Greenpoincie, na który zapraszamy uczestników konkursu, ich rodziny, nauczycieli, Sponsorów i sympatyków naszego portalu. Na wernisażu będziemy mieli okazję posłuchać również śpiewu gardłowego, utworów na instrumentach igil, doshpulur i khomus oraz tradycyjnej muzyki Tuvińskiej w wykonaniu zespołu Aidys Norbu & Przyjaciele z południowej Syberii.

Sponsorami nagród dla uczestników Konkursu są:

KMG Auto Body (58 Franklin Ave. Clifton, NJ 07011, www.kmgautobody.com)
Bogdan Lekan, lekarz pediatra (6701 Forest Ave. Ridgewood, Nowy Jork)
Restauracja Łomżynianka, Greenpoint, Nowy Jork
NorthSide Driving School, Ridgewood, Nowy Jork (www.NorthSideDrivingSchool.com)
Biuro podatkowo – rozliczeniowe Business Plus, (60-01 Madison St. Ridgewood, NY, www.businessplususa.com)
Polska Księgarnia J.D. Bookstore (648 Manhattan Ave. Greenpoint, Nowy Jork)

Wszystkim, zarówno Uczestnikom, jak i Sponsorom bardzo dziękujemy!

Marta Kustek, Danuta Świątek

One Response to “Tata w naszych oczach” – wyniki Konkursu literacko – plastycznego.

 1. Bozena Matson July 12, 2011 at 7:59 pm

  Szanowna Redakcjo,
  Dziekuje za natychmiastowe odpowiedzi.
  Dzisiaj otrzymalam nagrody. Dziekuje bardzo w moim i moich dzieci imieniu.
  Dzisiaj po poludniu wyjezdzamy na wakacje i wracamy za miesiac. Bylo to dla mnie wazne, aby “owoce” swojej pracy dzieci zebraly przed wyjazdem, bo na nastepny raz nie chcialyby brac udzialu w konkursach. Dlatego – dziekuje jeszcze raz.

  Chcialam jeszcze napisac, ze jestem bardzo zaskoczona jak pieknie Panstwo zaprezentowaliscie nadeslane prace na uroczystosci wreczenia nagrod i potem jak wspaniale zostal ten konkurs przedstawiony na lamach gazety. Doceniam Panstwa ogromny wklad pracy!
  Wydrukowalam artykuly o Konkursie i sa zalaczone w binders moich dzieci zawierajacych ich swiadectwa, dyplomy i inne wazne pamiatki z ich dziecinstwa. Przeslalam je rowniez moim rodzicom do Polski. Jestesmy bardzo dumni z tych nagrod, a szczegolnie tata! Uwazam, ze udzial w tym konkursie stanowi wazny element w rozwoju ich kreatywnosci i poczucia wlasnej wartosci,oraz wiary we wlasne mozliwosci.

  Druga rzecz, ktorej nie spodziewalam sie odkryc, jest taka, iz nie kazda praca pokazala ojca w takim swietle, jak prace moich dzieci. Bylo to podstawa naszej wspolnej rozmowy pokonkursowej w rodzinie. Pomoglo to naszemu poczuciu jednosci, zaciesnieniu naszej wiezi rodzinnej i pokazalo to naszym dzieciom, “how lucky they are”.

  Dziekuje za zorganizowanie tak waznego konkursu i dziekuje za wybranie prac moich dzieci.

  Z wyrazami szacunku,
  Bozena Matson

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *