DPS

Film “Burzyński” reż. Eric Merola

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

O dr Stanisławie Burzyńskim, polskim emigrancie mieszkającym w Houston, w Teksasie, pisaliśmy już wcześniej na naszym portalu. Polski lekarz za pomocą odkrytego przez siebie leku, wyleczył bardzo wielu chorych na raka, którym konwecjonalna medycyna nie dawała już żadnych szans. Szczególnie duże sukcesy odniósł
w przypadku nowotworów mózgu.

Stanisław Burzyński wyjechał w 1970 roku z Polski do Stanów Zjednoczonych i po kilku latach badań
i doświadczeń, polegających przede wszystkim na analizie składu chemicznego krwi oraz moczu,
a w szczególności zawartych tam peptydów, opracował w 1976 roku lek zwany antyneoplastonem, który stał się nadzieją dla chorych na nowotwory.

Antyneoplaston powstał z wyodrębnienia biologicznie aktywnych peptydów, znajdujących się we krwi
i w moczu. Dzięki posiadanym przez siebie właściwościom, lek ten jest skuteczny w walce z chorobami nowotworowymi. Niszczy on komórki rakowe, nie uszkadzając przy tym zdrowych komórek, jak to ma miejsce podczas chemioterapii.

Odkrycie doktora Burzyńskiego narobiło niemało szumu w środowisku medycznym. Kuracja tym nietoksycznym lekiem, bardzo przypominająca urynoterapię, okazywała się w wielu przypadkach niezwykle skuteczna. Do jego prywatnej kliniki zaczęło przychodzić mnóstwo pacjentów z chorobą nowotworową, bardzo często już w tak zaawansowanym stadium, że dosłownie tygodnie dzieliły ich od śmierci. Tymczasem po przeprowadzonej terapii wielu z nich powracała do zdrowia, albo przynajmniej proces rozwoju choroby ulegał zahamowaniu.

Niestety, przeciwko niemu wystąpiło lobby lekarsko-farmaceutyczne. Burzyński został postawiony w stan oskarżenia. Groziło mu 300 lat więzienia i konfiskata mienia, w tym także labolatorium. Lekarz wygrał sprawy sądowe i nadal leczy. Film opowiada o całym procesie sądowym i pokazuje, jak małe znaczenie dla amerykańskiego lobby medycznego i farmaceutycznego posiada sam pacjent.


Burzynski: Cancer Is Serious Business from BurzynskiMovie on Vimeo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *