“Piękno polega na pozostawieniu ludziom możliwości wyboru jak żyć” – rozmowa z Martą Kotlarską.

Marta Kotlarska – fotografka, pasjonatka “rowerowego” stylu życia, pomysłodawczyni
i koordynatorka wielu projektów kulturalnych
i społecznościowych, zarówno w Polsce, jak
i w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszka wraz z mężem i córką Alicją. Wiele jej projektów związanych jest z Warszawą.
W 2009 roku zrobiła największe w Polsce (naświetlana powierzchnia błony wyniosła 12 m2) zdjęcie wykonane techniką otworkową przestawiające wybrzeże Wisły.
A do wykonania zdjęcia tą techniką wystarczy…pudełko po butach, sreberko
z wieczka po jogurcie z małym otworkiem
i papier światłoczuły!

Założycielka grupy Akademia Pstryk, w ramach której tworzyła projekty otworkowe dla dzieci mieszkających w ośrodku dla bezdomnych Markot Bajka, dzieci mieszkających na warszawskiej Pradze Północ oraz akcje otworkowe w przestrzeniach publicznych Warszawy (więcej informacji o Akademii Pstryk na stronie www.akademiapstryk.pl).

Zdjęcie wykonane metodą "otworkową"

W wywiadzie z Danusią Świątek, Marta opowiada o Akademii Pstryk prowadzonej
w Londynie, o Romach mieszkających w Wielkiej Brytanii i projekcie, który tam również przeprowadziła związanym z kulturą romską, projekcie Lokomotywa i o swoich planach na nowe akcje w przyszłości.

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/Marta.Kotlarska.mp3″][/gplayer]