“Mój tydzień jako kot” – książka napisana przez 12-letniego Łukasza Porawskiego

Na rynku wydawniczym ukazała się niezwykła bajka napisana przez dziecko. Autorem opowiadania o tytule “Mój tydzień jako kot” jest Łukasz Porawski.

Chłopiec ma 12 lat, mieszka w Anglii, a swoją przygodę z pisaniem bajek rozpoczął już jako dziewięciolatek i nadal kontynuje pisanie swoich historii dla dzieci. Brzmi tym bardziej ciekawie, że pisze dla dzieci sam będąc dzieckiem. Ale właśnie to on potrafi najlepiej zinterpretować świat wyobraźni dziecka.

Bajka ilustrowana w pełno kolorowym wymiarze przyciąga swoją nowoczesnością, a przedstawiony w niej bohater kot w realistycznym wyglądzie zachęca do zainteresowania się jego przygodami.

Sam autor mówi o sobie:
“Choć mam 12 lat i nie jestem w pełni sprawny ruchowo, czerpię wiedzę ze swoich doświadczeń
i z perspektywy nastolatka zapisuję to na kartach bajek, opowiadań czy wierszy.”

“Mój tydzień jako kot”

To historia, w której autor opowiada, co by było, gdyby był kotem. Małym i rozkapryszonym kotkiem, którego sytuacje życia uczą, jak stać się samodzielnym. Nawet kiedy zostaje sam, ponieważ jego właściciele wyjeżdżają na tydzień, potrafi zadbać o siebie jak duży kot.

Więcej o małym autorze na: www.porawski.manifo.com
Książkę można zakupić online m.in. na stronie: http://thepolishbookstore.com/products/140925-moj-tydzien-jako-kot.aspx