Fotoreportaż z wystawy prac w Konkursie “TATA”

23 czerwca, w Dniu Ojca, obchodzonego według polskiej tradycji, w Galerii Kuriera Plus na Greenpoincie w Nowym Jorku, odbyła się wystawa prac dzieci i doroslych oraz wręczenie nagród w konkursie literacko-plastycznym “TATA”, którego organizatorem był nasz portal oraz byłe Polskie Radio 910 AM WRKL.

We wszystkie prace ich autorzy włożyli serce i czas. Czytanie ich i oglądanie było dla większości zaproszonych gości dużą przyjemnością.

Oprócz prac konkursowych atrakcją wieczoru była grupa Aidys Norbu & Przyjaciele z południowej Syberii. Goście mogli posłuchać ich śpiewu gardłowego i tradycyjnej muzyki Tuvińskiej oraz utworów na instrumentach igil, doshpulur i khomus.

Prace plastyczne i literackie dzieci i dorosłych nadesłane na konkurs

Marta Kustek i Danusia Świątek z portalu www.DobraPolskaSzkola.com ogłaszają wyniki Konkursu

I wręczenie nagród! Eryk Deryło, I miejsce w kategorii Plastyka

Kuba Łapiński, III miejsce w kategorii Literatura

Teresa Rysztof zajęła I miejsce w kategorii Plastyka (Dorośli)

Dodatkową atrakcją wieczoru była grupa Aidys Norbu & Friends śpiewający pieśni z Tuvy (Płd. Syberia)

Aidys Norbu

Magdalena Polkowska opowiada o życiu mieszkańców Tuvy

Wśród zaproszonych gości byli również pracownicy byłego radia Nowy Jork 910 AM

Wszystkim uczestnikom Konkursu, przybyłym gościom, Sponsorom nagród dla dzieci – bardzo dziękujemy!
Specjalne podziękowania dla pani Zofii Kłopotowskiej, redaktor naczelnej Kuriera Plus, za użyczenie nam galerii dwutygodnika.

Zdjęcia: Zosia Żeleska – Bobrowski, Andrzej Cierkosz