DPS

“Humor i śmiech są na wagę złota!” – rysunki Szczepana Sadurskiego.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Szczepan Sadurski – rysownik, karykaturzysta, dziennikarz, wydawca, przewodniczący Partii Dobrego Humoru.
W prasie zadebiutował mając 14 lat (rok 1979). Opublikował ponad 5 tysięcy rysunków, komiksów oraz ilustracji w ponad 200 czasopismach polskich i zagranicznych. Uczestnik wielu wystaw rysunku satyrycznego w Polsce i za granicą. Najważniejsze nagrody: Złota Szpilka’86 i Srebrna Szpilka’85 – nagrody tygodnika “Szpilki” w konkursie na najlepszy rysunek roku. Założyciel Wydawnictwa Humoru i Satyry Superpress (1991), wydającego m.in. Dobry Humor.

Pomysłodawca i przewodniczący Partii Dobrego Humoru (2001) – wesołej antypartii tworzonej przez satyryków i ludzi z poczuciem humoru (ponad 2 tysiące członków w kraju i na świecie). Twórca portalu rozrywkowo-satyrycznego www.Sadurski.com (ćwierć miliona odwiedzających miesięcznie). Juror wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów rysunku satyrycznego (Polska, Turcja, Szwecja).
Mieszka w Warszawie.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *