DPS

Wyniki konkursu “MAMA” – rozmowa z jego organizatorką Ismeną Halkiewicz

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Artystka Ismena Halkiewicz ma na swoim koncie wiele realizacji malarskich na płótnach
w technice olejnej, jak również fresków, murali, zdobnictwa wnętrz. W jej dorobku znajdują się wystawy indywidualne i zbiorowe w pięciu krajach Europy i Kanadzie i U.S.A.
Więcej o twórczości Ismeny Halkiewicz na stronie www.ismenadesign.com

Ismena jest również pomysłodawczynią Konkursu “MAMA” dla polonijnych dzieci, który organizuje od dwóch lat w Nowym Jorku. Konkurs poprzedzają często warsztaty rysunkowe dla dzieci, na których Ismena uczy dzieci podstaw rysowania twarzy. Dzieciom pozują ich własne mamy. W tegorocznej edycji Konkursu “MAMA” I miejsce otrzymała 11-letnia Lidia Katań, II miejsce – 10-letnia Karolina Chaladut, a III miejsce – 15-letnia Mika Piaseczny. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Ismena Halkiewicz. Są to portrety mam dzieci, namalowane przez artystkę w różnych technikach (olej, akryl, akwarela).

W wywiadzie z Danusią Świątek, Ismena Halkiewicz opowiada o wrażeniach z tegorocznej edycji Konkursu i zaprezentowanych pracach.

[gplayer href=”http://www.pd-dsgn.com/dobrapolskaszkola/upload/ismena.halkiewicz.mp3″][/gplayer]

Nagrodzone prace w tegorocznym Konkursie “MAMA”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *