DPS

“Tak widzimy Nowy Jork” – wywiad z Anetą Radziejowską i Markiem Rygielskim.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Jedni uważają Nowy Jork za miasto tętniące życiem, energetyczne i kreatywne, do którego chce się ciągle wracać. Inni odbierają je jako brudne, szare i głośne. Zarówno jedni, jak
i drudzy muszą przyznać, że z pewnością jest ono wyjątkowe
i trudno by znaleźć miejsce mu podobne.

Aneta Radziejowska i Marek Rygielski od dawna pragnęli pokazać polskim turystom przyjeżdżającym do metropolii, jak również Polakom zamieszkałym w USA, Nowy Jork widziany ich oczami. Kilka miesięcy temu ukazał się na rynku wydawniczym ich przewodnik “Nowy Jork, 101 miejsc, które powinieneś zobaczyć”.

“Na pierwszy rzut oka widzimy jedynie otoczkę, jedynie te rzeczy, które Nowy Jork sam chce nam pokazać.” – mówi Aneta – “Oglądamy go tak jak widokówkę. Żeby jednak poznać lepiej to wielowarstwowe miasto, głębiej je zrozumieć, dowiedzieć się, dlaczego na przykład domy wyglądają tak, jak wyglądają, skąd wzięły się niektóre rzeczy – nie tylko trzeba tu dłużej mieszkać, ale także chcieć naprawdę poznać to miasto”

Zapraszamy do posłuchania wywiadu Danusi Świątek z autorami przewodnika!

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/NowyJork.przewodnik.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *