DPS

“Pomiędzy” – wywiad z Włodzimierzem Dezorem.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Wielu Polaków, którzy ułożyli sobie życie poza granicami Polski, odwiedza często ojczyznę nie tyle z tęsknoty za rodzinnymi stronami i polskimi tradycjami, ale z powodu pozostawienia w kraju swoich rodziców, którzy wraz z upływem czasu wymagają opieki innych. Nie zawsze znajdzie się na miejscu bliska rodzina, która mogłaby się nimi zaopiekować. Co można w takiej sytuacji zrobić? Skorzystać z usług isntytucji opiekującymi się starszymi osobami czy samemu wrócić do kraju, by zająć się rodzicem?

W takiej sytuacji jest Włodzimierz Dezor, który pomimo, że od 25 lat mieszka wraz z żoną i dziećmi niedaleko Monachium, ze względu na chorą mamę ostatnimi czasy częściej bywa w Polsce, niż w Niemczech. Jego życie podzielone jest pomiędzy dwa kraje.

W wywiadzie z Danusią Świątek, Włodek opowiada m.in. o emigracji swojej rodziny do Niemiec, życiu w niemieckim środowisku oraz podejściu do kwestii starości. Zapraszamy!

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/wp-content/uploads/2011/08/wlodzimierz.dezor_.mp3″][/gplayer]


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *