DPS

“Stare polskie bajki – dla dzieci i dorosłych”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Z pewnością nie ma dorosłej osoby, która nie pamiętałaby przygód smoka Telesfora z programu “Pora na Telesfora”, “Plastusiowego Pamiętnika”, “Jacka i Agatki” czy “Pchły Szachrajki” we wspaniałych aranżacjach znanych polskich aktorów. Proste, nie zawsze zbyt wymyślne stare polskie bajki, w których jest tyle uroku i do których ze wzruszeniem niejednokrotnie wracamy już jako rodzice czy nawet…dziadkowie.
Słuchowiska radiowe z bajkami i “czarne” winylowe płyty,
na których wychowała się większość obecnego pokolenia rodziców, należą już praktycznie do przeszłości. Jednak Wydawnictwo Bajki Grajki postanowiło wykorzystać stare archiwa radiowe, pełne prawdziwych bajkowych “perełek” i zaprezentować je na nowo następnym pokoleniom dzieci. Do tej pory wydawnictwo wydało 104 słuchowiska i co miesiąc ukazuje się nowe. Większość z nich ma 50 lat. Są to najczęściej bajki najlepszych polskich i zagranicznych autorów.

“Marzymy o tym, by Bajki – Grajki były również konkretnym miejscem, takim magicznym, do którego będą mogły przyjść mamy z dziećmi, z wózkami, będą mogły wypić kawę i porozmawiać i z innymi mamami” – mówi Joanna Zagańczyk, dyrektor Wydawnictwa Bajki-Grajki – “Będą mogły się zaopatrzyć zarówno w bajki, jak i inne produkty, które według nas warto promować, jak na przykład ekologiczne zabawki czy rzeczy związane ze zdrową higieną dla malucha”.

Zapraszamy do wysłuchania całości wywiadu Danuty Świątek z panią Joanną Zagańczyk.

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/wp-content/uploads/2011/09/bajkigrajki.mp3″][/gplayer]

Słuchowiska Wydawnictwa Bajki – Grajki można zakupić na stronie wydawnictwa www.bajki-grajki.pl lub innych księgarniach internetowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *