DPS

“Mama na pokładzie”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Lubię podróżować po portalach wyspecjalizowanych tematycznie. Można tam czegoś się nauczyć.
Właśnie trafiłam na perełkę. www.momaboard.com czyli mama na pokładzie i mowa o podróżowaniu z dziećmi.

Kto chociaż raz podróżował z małymi dziećmi, dobrze wie, jakim wyzwaniem jest przetrwanie wielogodzinnego lotu w samolocie, czy jazdy pociągiem albo samochodem. Kto odbywa wycieczki rodzinne po okolicy i po świecie, też umie docenić informacje na temat w jakim hotelu zatrzymać się albo gdzie zjeść zdrową kolację.

Zachęcam zatem, by zajrzeć na wspomniany portal. Stworzyła go mama, która podróżuje z synkiem od czasu, gdy skończył 4 miesiące. Obecnie maluch ma 2 lata.

A jego mama rośnie w doświadczenie i daje całkiem fajne rady.

Począwszy od stworzenia np. najgorszego scenariusza podróży. Czyli, gdy dziecko cały czas płacze albo choruje… i co wtedy robić.

Opracowała też listę 26 punktów, o których trzeba pamiętać przed podróżą. Wystarczy je wydrukować, oprawić i stosować.

Na portalu można znaleźć informacje, jakie miasta świata są przyjazne dzieciom. Sprawdziłam, że Polska to jeszcze nieznane jej terytorium. Może powinnam ją tam wprowadzić?

Uważam, że podróżowanie jest dla rodzin z dziećmi. Wcale nie trzeba czekać aż one urosną. Nie da się wszystkiego przewidzieć, wiem o tym na własnej skórze, ale podróż to przygoda i też niewygoda. Szczęście jednak sprzyja dobrze przygotowanym!

Danusia Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *