DPS

“Miejskie wycieczki w Chicago”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Miejski program wycieczek Chicago Neighborhood Tours proponuje zwiedzanie miasta na wielu interesujących trasach:

1 października (sobota): Wicker Park & Ukrainian Village. Wiktoriańskie rezydencje
w Wicker Park i wschodnioeuropejskie akcenty Ukrainian Village. His-toria “starego” i “nowego” świata w Ukrainian National Museum i w lokalnym kościele. Eleganckie butiki w centrum szykownego Wicker Parku przy ulicach Damen i Milwaukee. $30 i $25 (zniżka dla seniorów, studentów i dzieci 8–12 lat).

1 października (sobota): Bronzeville, South Loop & IIT Campus. W Bronzeville osiedlały się całe pokolenia czarnych migrantów z południa kraju. Dziś jest to dzielnica zabytków historycznych i galerii sztuki oraz słynnej uczelni Illinois Institute of Technology (IIT), gdzie można zobaczyć wiele budynków, które projektował Mies van der Rohe, oraz Campus Center wg projektu słynnego holenderskiego architekta Rema Koolhaasa. W South Loop wejście do Second Presbyterian Church. $30 i $25.

8 października (sobota): Uptown and Argyle Street. Spacer po historycznej Hutchinson Street na północy miasta pozwala podziwiać wiele domów w chicagowskim stylu prerio-wym, zaprojektowanych przez wybitnego architekta George’a W. Mahera. Etniczne sklepy i restauracje na Argyle St. roztaczają widoki, dźwięki i zapachy Azji południowo-wschodniej. $30 i $25 (zniżka dla seniorów, studentów i dzieci 8–12 lat).

15 października (sobota): Avondale, Old Irving & The Villa. Avondale jest uznawane za główne skupisko polskiej społeczności. W pobliskich dzielnicach Old Irving i The Villa – można zobaczyć wiele skarbów architektury z początków XX wieku. $30 i $25.

15 października (sobota): Taste of the Neighborhoods. Podróż po dalekich i bliskich kuchniach narodowych. Dwie restauracje serwują próbki swoich smakołyków, a jedna deser. Porównania, rozmowy o egzotycznych składnikach, przepisach i kulturach. Zestaw restauracji zmienia się co dwa miesiące. Restauracje ustalane są trzy tygodnie przed wycieczką. Koszt $50 i $45.

15 października (sobota):Augie March’s Chicago. Nowa wycieczka, oparta na tegorocznej akcji czytelniczej One Book, One Chicago, której przedmiotem jest książka Saula Bellow “The Adventures of Augie March”. Wycieczka po mieście, widzianym oczami bohatera, wyrusza z Biblioteki Harolda Washingtona i kosztuje wyjątkowo $12 od osoby.

Wyjazd sprzed Chicago Cultural Center, 77 E. Randolph Street, przy Michigan Avenue. Zbiórka o godz. 9:30, odjazd o 10 rano, powrót po południu. Dużo chodzenia; konieczne wygodne buty. Wycieczki nie są polecane dla dzieci poniżej 8 lat.

Informacje i rezerwacje: tel. (312) 742-1190 lub przez www.ChicagoNeighborhoodTours.com.

Dziennik Związkowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *