“Vote for Kimberly”

Vote for Kimberly czyli Głosuj na Kimberly. Córka, podobnie jak jej cała klasa, prowadzi swoją kampanię wyborczą do samorządu szkolnego. Kampania jest zgrana z terminem wyborów na szczeblu wyborów do lokalnych organów w naszym hrabstwie. Wybory, gorący temat w prawie każdym domu.

Dzisiaj córka zabrała swój plakat wyborczy
do szkoły. Pierwszy w życiu. Przejmowała się. Zanim wypisała swoje hasło, obejrzałyśmy chyba przysłowiowych 100 plakatów na ulicach. Gdy samochodem zatrzymywałam się na skrzyżowaniach, Kimberly wystawiła głowę przez okno. Podpatrywała jak to robią dorośli. Nasza okolica jest oplakatowana.

W końcu stanęło na haśle: “For a Funny and Kinder School!”. Kimberly przykleiła na plakacie swoje trzy zdjęcia: na koniu, wielbłądzie i wieloryba.

O sobie napisała:

Kimberly lubi:
– zwierzęta
– czytać książki
– czekoladowe lody
– kocha ziemię

Plakat to jedna sprawa. Trzeba jeszcze przygotować 5-minutowe wystąpienie wyborcze przed całą klasą. Każdy uczeń wystąpi. Na razie Kimberly zrobiła notatki.

Każdy uczeń ma dwa głosy; może głosować na siebie i na jeszcze jedną osobę. Dwoje uczniów z klasy
od 3-5 wchodzi w skład samorządu szkolnego.

Widziałam już inne plakaty w klasie Kimberly. Czułam zapał dzieci. Doskonała edukacja życiowa.
Może przydać się w przyszłości. Kto wie, czy z klasy córki nie wyrośnie gubernator albo i nawet prezydent?

Vote for Kimberly!

Danusia Świątek