“Fotografia dziewczynki usypiającej na lekcji młodszego brata poruszyła tysiące osób”

Zdjęcie zatytułowane “Little brother needs to sleep” (“Braciszek chce spać”) było przekazane na popularnym portalu społecznościowym Tweeter ponad tysiąc razy w ciągu godziny ( a liczba wyświetleń wynosiła 6962 w ciągu 24 godzin). Wielu oglądających było tak poruszonych uczuciem małej chińskiej dziewczynki do swojego małego brata, że niektórzy z nich zaproponowali pomoc finansową.

Zdjęcie było zrobione 29 lipca 2011 roku w szkole podstawowej w przemysłowej dzielnicy Shanjiang Town w Chinach. W trakcie lekcji, na którą dziewczynka przyszła ze swoim małym bratem, maluch zaczął płakać. Siostra natychmiast przytuliła dziecko i zaczęła kołysać, choć w tym samym czasie sama prawie zasypiała. Dziewczynka jest uczennicą drugiej klasy.

Jak twierdzi fotograf Lu Qixing, rodzice dzieci w tym czasie pracowali daleko w mieście, zaś dziadkowie byli zajęci pracą na polu. Dziewczynka sama musiała zajmować się swoim bratem. Na zdjęciu można zauważyć, że głowa chłopczyka jest większych rozmiarów niż u normalnego dziecka w tym okresie. Jest to objaw występujący u dzieci niedożywionych.

Zjawisko opiekowania się młodszym rodzeństwem przez zaledwie o kilka lat starszą siostrę lub brata, jest bardzo często spotykane w tych rejonach. Z tego powodu niejednokrotnie rodzice nie wysyłają dzieci do szkół, by te zajmowały się rodzeństwem w trakcie nieobecności dorosłych. Dlatego władze wsi Miao w dzielnicy Shanjiang Town zgadzają się na przychodzenie do szkoły wraz z rodzeństwem.

Źródło: www.majortrend.tv