Horace Mann School. Nowy Jork.

Szkoła prywatna. Magazyn “Forbes” w rankingu szkół prep uznał Horace Mann za DRUGĄ najlepszą szkołę w kraju, która przygotowuje na studia wyższe. Szkoła znana z rygorystycznego programu nauczania.
Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie wyników nauczania, rozmowy kwalifikacyjnej i wyników na testach ISEE albo SSAT.

Horace Mann jest znany z prowadzenia kursów na poziomie studiów wyższych. Oferuje zajęcia z 10 języków obcych. Uczniowie powinni wziąć kurs przez 3 lata z jednego z następujących języków: francuski, niemiecki, japoński, łacina albo hiszpański. Można też uczyć się rosyjskiego, greki i włoskiego.

Wielu uczniów prowadzi własne badania przy współpracy z pracownikami naukowymi z Columbia University, New York University, Cornell University Medical Center i Rockefeller University.
Od klasy 11, uczniowie mogą wybierać kursy z ekonomii, psychologii, historii i religii.

W 1995 roku Horace Mann otworzył laboratorium John Dorr Nature Laboratory w Washington,
w sąsiednim stanie Connecticut, które dziś liczy 275 akrów, gdzie uczniowie badają naturę.

Doskonała i droga szkoła. Bardzo trudno się do niej dostać.

KLASY: Zajęcia od przedszkola dla 3 latków do klas licealnych. Około 1750 uczniów.
LOKALIZACJA: 231 West 246th Stret, Bronx, New York, NY 10471
TELEFON: 1-718-432-4000
WEBSITE: www.HoraceMann.org
ROK ZAŁOŻENIA: 1887
CZESNE: W roku szkolnym 2011-2012 około $40 tys.
POLACY: liczba Polaków i osób polskiego pochodzenia trudna do ustalenia. Szkoła nie prowadzi etnicznych statystyk.

Co to jest prep school?