“Tak cię kocham, że cię zjem!

W dzisiejszych czasach nie trzeba wsiadać do pociągu albo samolotu, żeby spotkać się z rodziną, która mieszka poza granicami Polski.

Co trzeba zrobić? Usiąść przed telewizorem i włączyć TV Polonia. A dokładniej stać się widzem programów z profesorem Miodkiem, Słownik polsko@polski, w którym pytania na temat języka polskiego zadają Polacy z różnych krajów świata.

Wiem co mówię, bo właśnie moja mama
i siostra z Polski, rozmawiały ze mną telefonicznie.

– Byłyśmy u was z wizytą – stwierdziły. – Kimberly i Natalie zadawały pytania przez Skype, siedząc
w naszym pokoju.
– Dlaczego ludzie mówią: tak cię kocham, że cię zjem? Małe dzieci się boją – chciała dowiedzieć się Natalie od profesora Miodka.
– A kto do ciebie tak mówi?
– Moja ciocia Haniunia.

Ciocia przeżyła chwilę wzruszenia, gdy dowiedziała się z telewizji, że Natalie pamięta jej powiedzonka.
Profesor zaś uspokoił wszystkie dzieci, zapewniając, że to stwierdzenie wypływa z miłości do nich.

Kolejny ukłon w stronę Skypa z kamerą video i również dla profesora Miodka!

Danusia Świątek