“Małe duże zwycięstwo”

Dokładnie nie wiadomo na ile przyczyniliśmy się do “wyprostowania” ważnej informacji w Mystic, a dokładnie w muzeum Seaport. Ale wiemy, że ostro zadziałaliśmy.

O co chodzi? Kilka miesięcy temu, gdy podziwialiśmy żaglowiec „Joseph Conrad” z 1882, krew wzburzyła się w moich żyłach
i męża. Wiadomość na tablicy głosiła, że Joseph Conrad był z pochodzenia… Duńczykiem.

Zgłosiliśmy sprawę pracownikom muzeum.
– Joseph Conrad miał polskie pochodzenie. Wiemy o tym, bo sami jesteśmy Polakami – tłumaczyłam.
Zapewniano, że sprawa zostanie zbadana.

Dzisiaj, całą rodziną, stanęliśmy przed żaglowcem i zauważyliśmy nową tablicę, która głosi, że Joseph Conrad był… polskiego pochodzenia. Aż podskoczyliśmy z radości!

Żaglowiec ciągle służy do szkolenia dzieci i młodzieży w sztuce żeglowania. Każdy zanim wejdzie na jego pokład musi przejść obok tablicy. Teraz może ją dokładnie czytać.

Danusia Świątek