Babcia Bożenka: “Kup śniadanie dziecku!”

“‘Dobry głód’ karmi ludzi naprawdę głodnych.”- czytam informację znalezioną na stronie internetowej i odchodzi mi ochota na robienie prezentów gwiazdkowych. Ja myślę o zakupie jakiś perfum, kremów i innych błahostek, a wokół mnie ludziom brakuje pieniędzy na żywność.

Nie mówi się o tym w wiadomościach. Nie nagłaśnia się tego typu akcji wspierającej najbardziej potrzebujących.

“Z głodu nikt wprawdzie nie umiera, ale mówienie o głodzie jako problemie społecznym nie jest przesadą”-czytam dalej w znalezionej informacji na stronie www. Deon.pl Akcji zainicjowanej kilka miesięcy temu patronuje Fundacja “Razem Lepiej”.

Ma ona w całym kraju swoje oddziały i swoich wolontariuszy. Fundacja współpracuje ze szkołami
i ośrodkami pomocy. Jeszcze do końca roku można wysłać sms pod numer 73165. Jeden sms to jeden posiłek dla dziecka.

W Polsce prawie dwa miliony dzieci cierpi z powodu ubóstwa. Jesteśmy w europejskiej czołówce.
Są dzieci, które od dawna nie widzą masła na kromce chleba. Są takie, którym leci ślinka na widok jabłka.
W rodzinach wielodzietnych trudne bywa zapewnienie wszystkim dzieciom pełnych posiłków.

Akcja “Dzień Dobrego Głodu” trwała od 1 listopada do 4 grudnia. Dowiedziałam się o niej kilka dni temu. Nadal trwa akcja sms-owa.

Wysłałam sms. Jego koszt wynosi trzy złote plus podatek Vat. Operatorzy sieci komórkowych zrzekli się zysków. To piękny gest.

Otrzymałam odpowiedź: “Fundacja Razem Lepiej i operator sieci Orange dziękują za wsparcie.”

Bożena Chojnacka

One Response to Babcia Bożenka: “Kup śniadanie dziecku!”

1. Fundacja Razem Lepiej January 4, 2012 at 10:38 am

Chcieliśmy sprostować jedną rzecz zamieszczoną w tej informacji.
    Zgadza się, że akcja trwa od listopada ale koniec jej jest zaplanowany na 31 stycznia 2012r, a nie na 4 grudnia 2011r.
    Dziękujemy za pomoc i okazane serce.
    Marek Szambelan – prezes fundacji Razem Lepiej