“Kto chce dziecko?”

Robię przegląd wiadomości dnia w Ameryce. Jest jedna informacja, która mocno mnie poruszyła. Policja próbuje znaleźć matkę, która urodziła dziewczynkę i zostawiła ją w kartonie na ulicy w Filadelfii. Dziecko, jeszcze z pępowiną, miało kilka godzin, gdy znalazło je dwóch śmieciarzy. Szybko trafiło do szpitala.

Policja nie zajęłaby się szukaniem matki, gdyby dziecko zostało podrzucone do szpitala przez rodzica. W takim przypadku prawo w Pensylwanii nie pociąga do odpowiedzialności matki czy ojca.

– Okropne! Gdyby ktoś podrzucił dziecko przed moje drzwi, to bym je wzięła i nikomu nie przyznała się – stwierdziła koleżanka, która od dłuższego czasu nie może zajść w ciążę.

Jedne kobiety bardzo chcą mieć dzieci, inne rodzą niechciane dzieci. A jeszcze inne porzucają noworodki na ulicy. Nie wiadomo kim jest matka znalezionej dziewczynki w Filadelfii i jaki jest jej stan psychiczny.

Zaraz, zaraz, na słowo matka trzeba zasłużyć sobie. Żadna normalna matka nie porzuca noworodka, bo wie, że bez niej może ono umrzeć. A zatem poszukiwana jest kobieta, która urodziła dziecko.

Kobieta bez rozumu albo serca.

Danusia Świątek