DPS

“W Polsce nie można się nudzić” Szymon Karkoszka (praca konkursowa).

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Polska to wspaniały kraj, położony w środkowej Europie. Posiada wiele interesujących miejsc. Jednym z takich miejsc, które utkwiło w mojej pamięci jest Kraków. Jest to jedno z najstarszych miast polskich. Miejsce, które szczególnie pozostało w mojej pamięci to Wawel. Przepiękny zamek, który posiada cenne zbiory sztuki oraz groby królów polskich. Spacerując po Krakowie, oglądałem cenne obiekty architektury.

Kraków to przede wszystkim miejsce, w którym nie można się nudzić.

Przebywając w Polsce, najwięcej uwagi zwróciłem na mieszkających tam ludzi. Ludzie w Polsce oferują swoją pomoc szybciej niż ci w Ameryce.

Moim zdaniem dzieciństwo w Polsce jest bardziej swobodne niż w Stanach. Dzieci w Polsce mają większą wolność i mogą więcej czasu spędzać poza domem, bez opieki rodziców. Przebywając w Polsce sam, wiele czasu spędzałem z kolegami na przejażdżkach rowerowych. Był to wspaniały czas, którego mi teraz brakuje tutaj w Stanach.

Podsumowując można stwierdzić, że Polska to kraj, w którym można przyjemnie spędzić czas wolny od pracy lub szkoły. Można również zobaczyć tam wiele interesujących miejsc, które na zawsze pozostają w mojej pamięci.

Szymon Karkoszka
Polska Szkoła w Clifton, NJ
Klasa VII
Konkurs “Tak widzę Polskę, tak widzę USA”

One Response to “W Polsce nie można się nudzić” Szymon Karkoszka (praca konkursowa).

  1. Aneta December 29, 2011 at 5:40 am

    to jest zdjecie Mateusza Koziel:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *