DPS

“Partia Dobrego Humoru otwiera swoją wesołą ambasadę w USA!”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Śmiesznych partii było i jest wiele, ale tylko jedna jest wesoła. To nie żart. Partia Dobrego Humoru jak najbardziej istnieje, ma wielu członków i wciąż poszerza swoje szeregi. Zawędrowała nawet za ocean, w polonijne kręgi, i miło nam poinformować, że nasz portal www.DobraPolskaSzkola.com został jej oficjalnym przedstawicielem w USA, zaś zaszczytną funkcję ambasadorów Partii Dobrego Humoru pełnią Danuta Świątek i Marta Kustek.

Idea Partii Dobrego Humoru jest prosta: rozweselać świat. Dlatego, choć powstała w Polsce i tam ma najwięcej członków, łączy ludzi na całym świecie, gdyż każdy lubi się śmiać. Celem Partii jest wprowadzanie humoru i optymizmu do naszego życia. Członkowie Partii nie mają żadnej pensji, ale za to dużo obowiązków. Poniżej chcemy przybliżyć Państwu tę oryginalną organizację oraz zaprosić do wstępowania w jej szeregi – jako członkowie, a nawet jako Ambasadorzy. Bo funkcje każdego z nich nieco się różnią.

Skąd się wzięła Partia Dobrego Humoru?

Prezesem PDH jest znany polski rysownik
i karykaturzysta Szczepan Sadurski (TUTAJ można zobaczyć niektóre jego rysunki).
Partia Dobrego Humoru nie jest partią polityczną. 10 lat temu z jej powstania najbardziej cieszyli się satyrycy, osoby z dużym poczuciem humoru i optymistycznie spoglądający w przyszłość. Legitymacje partyjne otrzymali m.in. znani polscy satyrycy
i kabareciarze, znani aktorzy
i dziennikarze, ludzie kultury, rozrywki i sportu. Także znani rysownicy i karykaturzyści z wielu krajów świata. Obecnie partia liczy kilka tysięcy członków
a jej na wszystkich kontynentach – z wyjątkiem Antarktydy, tyle osób dotychczas otrzymało legitymacje.

Wśród tych, którzy otrzymali legitymację są m.in. satyrycy: Marcin Daniec, Tadeusz Drozda, członkowie wielu polskich kabaretów i aktorzy, m.in. Janusz Gajos, Artur Barciś, Stanisław Mikulski, Karol Strasburger, Jan Nowicki. Członkiem partii jest również profesor Tadeusz Morawski, znany naszym czytelnikom polski mistrz palindromów.

Z ważniejszych wydarzeń historii Partii Dobrego Humoru:
* W 2007 roku słynący w Polsce z dowcipów Wąchock otrzymał od Partii DH Certyfikat Dobrego Humoru. Od tej pory Wąchock może oficjalnie używać określenia: Stolica Humoru. Certyfikat wisi w gabinecie burmistrza.
* W 2011 r. Certyfikat Dobrego Humoru trafił do Kalifornii. Otrzymał go P-P-Platypus, sympatyczna kukiełka stworzona przez Steve’a Axtella, producenta lalek dla brzuchomówców.http://www.newsy.sadurski.com/Partia_Dobrego_Humoru/0/3/2352/1/P_P_Platypus_i_Axtell_w_PDH/

* Aby uczcić 10-lecie istnienia Partii, od 2011 roku krąży po Polsce międzynarodowa wystawa rysunku satyrycznego członków partii. W 2012 r. zostanie ona zaprezentowana także w innych krajach. Jeżeli chcesz zaprosić wystawę (lub jej część) do swojej miejscowości napisz: dobryhum@wa.onet.pl

Jak zostać członkiem Partii Dobrego Humoru?

1. Członkiem PDH może zostać każdy, kto lubi się śmiać i zarażać śmiechem innych.
2. Składka członkowska nie jest wysoka i wynosi… 3 uśmiechy dziennie!
3. Największym przeciwnikiem humoru jest krytyka. Członek Partii Dobrego Humoru stara się nie krytykować, nawet wtedy, kiedy wydaje się, że krytyka w danym momencie jest jak najbardziej uzasadniona!
4. Przynajmniej raz w tygodniu członek partii powinien opowiedzieć dowcip lub w jakiś inny sposób rozweselić osoby, które wg niego najbardziej tego potrzebują w danym momencie.
5. Do obowiązku członka należy oglądnąć przynajmniej raz w miesiącu wybraną polską komedię.
Do pozycji obowiązkowych należy m.in. “Nie ma mocnych”, “Rejs”, “Miś”, “Kochaj albo rzuć”, “Jak rozpętałem II wojnę światową”, “Alternatywy 4”.

Zamierzamy walczyć o Wasz uśmiech i reklamować ideę partii na różne sposoby.
Jako przedstawiciel Partii Dobrego Humoru w USA:
– zapraszamy wszystkich, którzy czują, że PDH to coś dla nich – do wchodzenia w szeregi Partii.
– zapraszamy do współpracy polonijne media i organizacje, które chciałyby wspólnie z nami promować dobry humor i optymizm w naszym polonijnym środowisku. Udostępnimy wszystkie potrzebne informacje i rysunki.
– proponujemy polskim szkołom, aby jedną z lekcji w miesiącu poświęcić polskiemu humorowi. Ma on przecież swoich niezwykłych przedstawicieli w polskiej historii. Może w tym pomóc gotowa już wystawa
z rysunkami Szczepana Sadurskiego (tu więcej informacji).
– apelujemy do różnych miejsc polonijnych – klubów, firm, bibliotek, restauracji, itp. Zorganizujcie wesołą wystawę z humorem polskim. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na rozwój Państwa biznesu! Materiały do wystawy udostępnimy gratis!
– mamy też dla Was wesołe gazetki z polskimi dowcipami! Wyślemy je do polskich bibliotek, szkół, klubów, itp. Warunek: pokrycie kosztów wysyłki z Polski.

Co powinieneś zrobić?

1. Na adres e-mail: redakcja@dobrapolskaszkola.com prześlij swoje imię i nazwisko i adres zamieszkania. W temacie e-maila napisz: “Zgłoszenie do Partii Dobrego Humoru”.
Na podany adres wkrótce zostanie przesłana do Ciebie partyjna legitymacja.
2. Wysyłka pocztowa do USA z Polski jednej lub dwóch legitymacji (w jednej kopercie) kosztuje USD 5, które należy wpłacić, przesyłając check lub money order na adres redakcji naszego portalu: Dobra Polska Szkola, 60-02 69 Ave, Ridgewood, NY 11385) Jeżeli wpłacisz więcej – wspomożesz nasze przyszłe działania.
3. Po zgłoszeniu i jednorazowej opłacie, zostanie przesłana do Ciebie legitymacja. Do czego służy legitymacja PDH? Dla niektórych to talizman, który warto mieć przy sobie, gdy ogarnia Cię smutek. Ale zdarzało się, że legitymacja pomagała w konkretnych sprawach, np. urzędowych.
4. Jeżeli po otrzymaniu legitymacji, wkleisz do niej swoje zdjęcie, całość zeskanujesz i wyślesz do nas
e-mailem, w krótkim czasie zobaczysz je na stronie:
http://www.humor.sadurski.com/Obrazki/Partia_Dobrego_Humoru/27/ Możesz też przesłać zdjęcie na którym jesteś i trzymasz w dłoni legitymację.

Uwaga, adres e-mail wydrukowany na legitymacji jest nieaktualny! Zdjęcie, wraz ze swoim imieniem
i nazwiskiem, wyślij na: dobryhum@wa.onet.pl

Jak zostać Ambasadorem Partii Dobrego Humoru?

Chcesz zostać w swoim mieście lub całym stanie ambasadorem PDH? Oto warunki:
1. Aby zostać Ambasadorem, wcześniej musisz stać się członkiem partii (posiadać legitymację) i:
– zrobić coś, co rozweseli najbliższe otoczenie (firma, szkoła, organizacja, klub, sąsiedztwo) lub
– jesteś dziennikarzem lub prowadzisz portal internetowy i poinformujesz czytelników o partii
Prowadzisz biznes rozrywkowy i uważasz, że humor może Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu? U nas, w centrali PDH
w Warszawie, znajdziesz radę oraz wsparcie. Pamiętaj, wszystko co robimy, robimy dla zabawy!

2. Ambasadorzy mają przywilej wręczania legitymacji, które otrzymają pocztą z Warszawy. Znasz jakiegoś VIP-a albo organizację, która zasłużyła na zaszczytny Certyfikat Dobrego Humoru? Zaproponuj, napisz dlaczego miałby go otrzymać.

3. Obojętnie gdzie mieszkasz – w jakimś miejscu w USA czy w innym kraju świata, masz nieco czasu, fajne pomysły i i chcesz się włączyć w działania wesołej partii – zgłoś się do nas! Napisz coś o sobie, napisz co chcesz zrobić dla partii: dobryhum@wa.onet.pl

O tym, co ciekawego dzieje się w Partii Dobrego Humoru, informuje na bieżąco portal satyryczny Sadurski.com, w serwisie:
http://www.newsy.sadurski.com/Partia_Dobrego_Humoru/0/3/
a od teraz także portale: www.DobraPolskaSzkola.com i www.SuperPolonia.info
Oficjalna strona internetowa Partii Dobrego Humoru: www.partia.dobryhumor.pl

Zapraszamy również na profil PDH na Facebooku:http://www.facebook.com/pages/Good-Humor-Party-Partia-Dobrego-Humoru/185865751436249

Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *