“Go Slee” czyli “z górki na pazurki!”

Zjeżdżanie na sankach czy oponach (snow tubing), to kolejna zimowa atrakcja dla dzieci, młodzieży
i dorosłych. Wszystkim dostarcza z pewnością wielu emocji! Najwięcej wzniesień przystosowanych
do jazdy na sankach znajdziemy w miejskich parkach, w których znajdują się zarówno łagodne górki dla maluchów, jak i bardziej strome dla starszych, na których można rozwinąć szybkość.

CEDAR HILL, Central Park, Manhattan – niezbyt zatłoczone, najlepsze dla początkujących saneczkarzy.
Adres: 5 Ave. pomiędzy 76 St.a 79 St.

PILGRIM HILL, Central Park, Manhatttan – wejście od 5 Ave. i 72 St. Dużo różnorodnych miejsc do zjeżdżania praktycznie na wszystkim, dlatego najczęściej jest ono zatłoczone.

MORNINGSIDE PARK, Manhattan – tutaj również zjeżdżać można na wszystkim, nawet na kartonowych pudłach i plastikowych workach. Adres: Morningside Dr, przy 115 St.

RIVERSIDE PARK, Manhatttan – górka z pięknym widokiem na rzekę Hudson. 91 St. i Riverside Drive.

CORONA PARK, Bronx – adres: Fulton Ave. pomiędzy Corona Park North a 172 St.

PROSPECT PARK, Brooklyn – wejście od Prospect Park West i 9 St.

FORT GREENE PARK, Brooklyn – w parku znajdziemy cztery wzgórza doskonałe do zjazdów
na wszelkiego rodzaju przedmiotach. Adres: Dekalb Ave. przy Washington Park.

FOREST PARK, Queens – strome pagórki w parku często nazywane są “górkami samobójców”, jednak nie odstrasza to wielu pasjonatów szybkich zjazdów. Adres: Forest Park Dr przy 79 St.
Łagodniejsze wzniesienia znajdują się w innej części tego parku, przy Mary Whalen Playground, Park Lane South przy 79 St.

VAN CORTLANDT PARK, Bronx – park, znajdujący się na czwartym miejscu pod względem wielkości nowojorskich parków. Jest tu mnóstwo miejsca i przestrzeni dla dzieci i młodzieży, w tym również wzniesień i pagórków do zjeżdżania na sankach. Adres: Van Cortlandt Park South, pomiędzy Broadway and Jerome Ave.

CLOVE LAKES PARK, Staten Island – Martling Ave. i Slosson Ave.