DPS

„Kangur matematyczny w Mahwah”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page


15 marca w Mahwah, NJ, odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur. Przystąpiło do niego 25 dzieci, w tym 10 dzieci polskiego pochodzenia ze szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah.

„To już po raz 10 jest u nas Kangur” – mówi Teresa Osadnik, opiekunka centrum. „Ze względu na wielkość sali mamy tylko 25 miejsc dla uczestników konkursu, które zapełniają się dosłownie w parę dni od ogłoszenia zapisów. Gdybyśmy dysponowali salą na 50 osób, myślę, że też mielibyśmy komplet” – dodaje.

7-letnia Julia Pecak po raz pierwszy przystąpiła do konkursu. „Pytania były trochę trudne, ale jestem zadowolona. Wezmę udział w konkursie w przyszlym roku” – mówi.

Podobnie planuje 7-letnia Nicole Kuceravec, również pierwszy raz zmagająca się z pytaniami w Kangurze. Jej mama, Katarzyna Michalak cieszy się, że jej córka ma szansę ‘nabrać doświadczenia w zdawaniu egzaminów”.

Dlaczego warto brać udział w konkursie?

„Kangur to znakomite przygotowanie do kształcenia logicznego myślenia” – mówi Teresa Osadnik. „Zadania rozwiązuje się bez użycia kalkulatorów. Z roku na rok zwiększa się pula nagród, które czekają na zwycięzców. Są to m. in. stypendia dla studentów, pobyty na bezpłatnych letnich obozach oraz wiele nagród rzeczowych”.

W konkursie na całym świecie bierze udział ponad 5 milionów dzieci i młodzieży od 1 do 12 klasy.

Kolejny Kangur jest w przyszłym roku, w trzeci czwartek marca 2013.

Tekst i zdjęcie: Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *